רדיו

נינג'ה טיון לסוף השבוע

השבוע בסוליד סטיל: בשעה הראשונה סט של Trackstar the DJ (מ-Run The Jewels), ובשעה השנייה נקבל סט לייב מ-1996 של Mika Vainio

מאת אורטל ניצחון. סוליד סטיל, שישי 19-05-2017 @ 22:00

תגיות: נינג'ה טיון, Ninja Tune, MF Doom, solid steel, סוליד סטיל, Run The jewels, Trackstar The DJ, Mika Vainio

תוכנית הרדיו של קולדקאט, DK וסטריקלי קוו, מבית היוצר של הלייבל נינג'ה טיון, התחילה את דרכה כבר בשנת 1988 ומטרתה לתת במה ל-DJ'S מכל העולם. התוכנית מועברת בסינדיקציה למספר תחנות בעולם (צרפת, גרמניה, אוסטריה, ניו זילנד, אוסטרליה ועוד), שודרה בקול הקמפוס משנת 2004 למשך מספר שנים וחזרה ללוח השידורים עם סטים מגוונים של הד'יגאים הכי חמים בשטח.

 

השבוע בתוכנית: 

22:00 - בשעה הראשונה נקבל בברכה את Trackstar The DJ מ-Run The Jewels, שידוע גם בסטים הפוריים שלו. הוא כבר ניגן במאות אירועים ובעשרות פסטיבלים בכל רחבי העולם כולל Madison Square Garden, Coachella, ו-Glastonbury. 

על הסט שלו לסוליד סטיל הוא אמר שבהתחלה הוא תכנן להכין סט עם קונספט מסוים אך לבסוף החליט להכין אחד כזה שהוא בעצם "התיאבון הנדיר שלו בראפ". הוא כלל בסט קטעים מחצי העשור החולף או עוד כמה כאלה שהוא מרגיש שהתפספסו. על כן יש שם שמות שבטח תזהו ועוד כמה כאלה שלא כל כך בטוח. מקווה שתיהנו ושאולי תאספו לכם\ן איזה קטע או אמן חדש לאוסף האהובים עליכם.

 

23:00 - בשעה השנייה, בעקבות מותו של Mika Vainio, החליטו בסוליד לסטיל לחלוק את החצי השני של התוכנית באדיבותה של הופעת לייב מוקלטת משנת 1996, של 'Panasonic' (שלאחר מכן היו ידועים יותר כ-Pan Sonic), ההרכב האקספרימנטלי שהוא הקים. החלוץ מפינלנד היווה השראה ליוצרים אלקטרוניים רבים וגם הפיק חומרים שלו תחת השם שלו, השם  Ø ו-Philus בין היתר. Jeff Waye שבמקור ממונטריאול, הידוע יותר כ-DJ Ghostbeard, הזמין את Panasonic לנגן בעיר ב1996.

על ההופעה הזאת הוא הוסיף שבשנות ה-90, הוא הקים יחד עם Linus Booth, את הלייבל שלהם Discreet/Indiscreet Records. כדי למנף את אחד האלבומים שיצאו בלייבל, של David Kristian הם החליטו לקרוא ללהקה האהובה עליהם, Panasinc לנגן. איכשהו, בלי שום רקע מוקדם, הם הצליחו להרים אירוע עם שני אומנים מפינלנד ועוד כמה אומני ראפ ואחרים מעבר לגבול. התמימות בהקמת האירוע, של שניהם, היא זו שבעצם הפכה את האירוע למעולה. אחרי ההופעה הם ישבו עם כל האומנים ועקבו אחרי Panasonic בעקביות. כשהוא גילה שהוא נפטר הוא נזכר בהקלטה המוקדמת הזאת ורצה להציף את הנוסטלגיה.

 

 

>> האזינו לפודקאסטים נוספים של סוליד סטיל

תגובות