רדיו

אצבע בזאפה

פרק שישי בסדרת הספיישלים של גיא בהיר על פרנק זאפה. השבוע: זאפה גיטרה

מאת גיא בהיר. ספיישלים, רביעי 11-01-2017 @ 21:00

תגיות: ספיישלים, פרנק זאפה, Frank Zappa, אצבע בזאפה

 

פרנק זאפה: מוזיקאי, אינדיבידואליסט, קומפוזיטור, אינסטיגטור, אינפנטיל, סטיריקן, גיבור גיטרה, איקון, פרובוקטור, קולנוען, לוחם חופש הדיבור, חלוץ אינדי, רוקר, אוונגרדיסט, נואף סדרתי, מנצח, חתרן, איש משפחה מסור, ליברטריאן נחוש.

בין 1966 ל-1993 הוציא 62 אלבומים, לא מעט מהם כפולים וחלקם משולשים. מאז מותו ב-1993 ועד היום המניין הרשמי עלה ל-109, שבעה מתוכם ב-2016, והיד עוד נטויה.
ב-“אצבע בזאפה”, פרויקט מיוחד של שישה פרקים בני שעתיים, גיא בהיר יספר, יחשוב ובעיקר ישמיע על קצה המזלג מתוך גוף העבודה האדיר הזה, תוך שיתמקד בכל פרק בנושא אחר.
 
אצבע בזאפה פרק 6: זאפה גיטרה
כשרואים הופעות של זאפה, שמים לב למשהו מעניין: כשהוא שר או מדבר, אפילו כשהוא מנצח, יש לו הבעת פנים מבודחת, חיוך קטן וניצוץ של משובה בעיניים.כל זה משתנה כשהוא רותם את הגיטרה. הוא מדליק סיגריה, תוקע אותה בצד איפה שהצ'ופצ'יקים האלה שמכוונים איתם מיתרים, הבעת הפנים שלו נהיית רצינית ומרוכזת ושפת הגוף שלו משתנה - אם עד עכשיו הוא עמד זקוף כשכולו כלפי חוץ, עכשיו הוא קצת כפוף, מכונס בעצמו ונמצא בעולם שבו קיימים רק הוא והכלי שלו.הלהקה בהיכון, נכנסת לגרוב הנכון בווריאציה שהוא סימן להם באותו רגע, וזאפה יוצא לטייל במצח קמוט בעולם שכולו אפשרויות בלתי-מוגבלות שמתווים לו שישה מיתרים, עשר אצבעות, 22 תיבות (או 23 או 24), מוח אחד, ונשמה שאין לה סוף.ובפרק השישי של אצבע בזאפה נשמע מה קורה אז.

יום רביעי, 21:00, 106fm

 

>> האזינו לפודקאסטים הקודמים של אצבע בזאפה

 

 

תגובות