מדריך

מפצח את הקוד

Kode-9, המבוגר האחראי של סצינת הדאבסטפ העולמית ואיש החזון של האלקטרוניקה הבאסית, מגיע לארץ למסיבה מרחיבת אופקים

הבלוק, תל אביב, 01-05-2009 23:00
מפצח את הקודיחצ

כמפיק מוזיקה, קוד 9 עזר לבסס את חתימת הצליל הראשונה של הדאבסטפ עם קטעים שיצאו באוספי "גריים" של ריפלקס, האוסף הראשון שב-2004 הביא לראשונה לקהל הרחב את הצלילים של הדאבסטפ. אחר כך, עם אלבום האמן שלו, "ממוריז אוף דה פיוצ'ר", נשברה מחיצה נוספת כשקטע מתוכו כיכב בסצינת מפתח בסרט המד"ב הקודר והמדובר של אלפונסו קוארון "Children of Men".

כבעלים וכמנהל של הלייבל הייפרדאב, שפועל אמנם בתוך סצינת הדאבסטפ, קוד 9 המשיך לאתגר ולדחוף את גבולות הז'אנר לאיזורים בלתי ממופים, כשהוא משחרר בלייבל סדרה של קטעים שלא נשמעים כמו שום דבר אחר. לתוך הגרעין של האלקטרוניקה הבאסית נשפכו צלילים חדשים ומקצבים אחרים (היפ-הופ, האוס,פאנק, 8-ביט..). אולם ההישג הכי גדול של הלייבל, הוא האלבום האלקטרוני "אנ-טרו" של בוריאל, אלקטרוניקה מרגשת שניזונה מנוסטלגיה אל תרבות הרייבים,

הפעילות הזו, ביחד עם דוקטורט בפילוסופיה וספר שאוטוטו עומד לצאת על השימוש בסאונד כאמצעי לחימה (Sonic Warfare), הפכו את קוד 9 למבוגר האחראי של סצינת הדאבסטפ, ולאיש החזון של האלקטרוניקה הבאסית, זה שמסייע רבות בעיצוב הטעם ופתיחת האופקים המוזיקליים של רבים ממפיקי הדאבסטפ (הוא איש הקשר בין סצינת הדאבסטפ הבריטית לסצינת הביטים-וונקי של פליינג לוטוס וחבריו), שבדרך כלל נמצאים בשנות העשרים המוקדמות של חייהם.

קוד 9 בישראל, יום שישי ה-1.5, 23:00, הבלוק, דוד חכמי 35, תל אביב

תגובות