מדריך

חוגגים 14 לקול הקמפוס והערב: בום פם בהופעה באברקסס. לפני ואחרי DJ קלאצ'יק

בום פם בהופעה ססגונית משירי האלבום השלישי, במסגרת חגיגות 14 לקול הקמפוס. לפני ואחרי ההופעה - דיג'יי קלאצ'יק מתקלט ערבוביה שמחה

אברקסס, תל אביב, 23-08-2009 22:00
חוגגים 14 לקול הקמפוס והערב: בום פם בהופעה באברקסס. לפני ואחרי DJ קלאצ'יק

הבסיס ללהקת בום פם הונח עוד בזמן לימודיהם של שלושה מחברי הלהקה בתיכון תלמה ילין. אורי כנרות, עוזי פיינרמן ו"טובי", למדו שם מוסיקה אך לא ניגנו יחדיו בלהקה כלשהי. כנרות ופיינרמן התנסו בג'ז, רוק, בלוז ופולק. "טובי" שהחל לנגן בבריטון כבר בגיל 9 ועבר לטובה בגיל 11, היה יותר בעולם המוסיקה הקלאסית. השלושה לא הפסיקו לנגן במהלך ואחרי הלימודים, בהרכבים שונים. כנרות ניגן בין היתר בלהקת הזוהרים ועם מיכל קאהן. פיינרמן ניגן בין היתר בגלגול הראשון של להקת איטליז, בהרכבי פולק וגא'ז רבים, טובי ניגן (ומנגן עד היום) בשורה של תזמורות קלאסיות.

בקיץ 2001 נסע כנרות לארה"ב לתקופה קצרה, עם כמה קלטות ישנות של מוסיקה ישראלית, שם נחבאו להם שני קטעים של אריס סאן. העוצמה והסגנון הייחודיים תפסו את כנרות והחזיר אותו למוסיקה ששמע בילדותו, שכן הוריו היו רקדנים בלהקה חובבנים בלקנית. כשחזר לארץ החל לחפור בקלטות ותקליטים ישנים של מוסיקה בלקנית ויוונית. באותה תקופה חלקו כנרות ופיינרמן דירה בדרום תל אביב והחלו להשתעשע בכל מיני קטעי נגינה של מוסיקה ערבית שפיינרמן למד מאחיו. טובי השתתף בג'אמים האלה, ובנובמבר 2002 הוקמה בום פם רשמית כשלישייה, עם כנרות ופיינרמן בגיטרות חשמליות וטובי בטובה ובבייס דראם. בום פם ניגנה מוסיקה מקורית בסגנון בלקני ויווני, מוסיקה יהודית וקטעים ערביים: מוסיקת עמים עם המון שמחה והשפעות של סרף רוק. במהלך השנה החלה בום פם לצבור תאוצה והופיעה הרבה.

ב-2003, אחרי שברי סחרוף שמע את הלהקה באחת מהופעותיה והתלהב מהסאונד הייחודי שלה, הוזמנה הלהקה לחמם את מינימל קומפקט באיחודם בהיכל התרבות, מאוחר יותר באותה שנה הצטרף ללהקה דודו כוכב. הופעת החימום למינימל קומפקט הובילה למפגש נוסף בין סחרוף לבום פם וב-2004 הם הקליטו יחד גירסה חדשה ללהיט של אריס סאן: "בום פם". היוקרתיים בפרנקפורט ובברלין. הערבים שם זכו להצלחה והקנו ללהקה בטחון ומחמאות בסצינת המוסיקה הבלקנית באירופה. בום פם המשיכו את העלייה והגל ושיתפה פעולה עם אנסמבל בת שבע במספר הופעות בסוזן דלל. ב 2005 חיממה בום פם את להקתו של במאי הקולנוע אמיר קוסטריצהThe No Smoking Orchestra , ואת הג'יפסי קינגז, כששתי הלהקות הגיעו לארץ. העבודה על אלבום הבכורה לא פסקה וב-2005 נסעה הלהקה שוב לגרמניה בכדי להקליט את האלבום באולפנים של דיג'יי שאנטל. את האלבום הפיקו חברי הלהקה עצמם עם מעט עזרה מהדי.ג'יי.

ב-2009 יוצא אלבומם השלישי,Puerto Rican Nights, שכולו גירסאות כיסוי לקטעים שניגנו בהופעות לאורך השנים. במסע שורשים רחב אופקים נודד האלבום בין שלל סגנונות ומקורות השראה גלובליים.

 לפני ואחרי ההופעה - דיג'יי קלאצ'יק מתקלט ערבוביה שמחה.

בום פם בהופעה, יום ראשון ה-23.8, 22:00, אברקסס, לילינבלום 40, תל אביב

הכניסה חופשיה (בתוקף עד 23:00)

דפדפו בפנקס ההטבות

 

רוצים את פנקס ההטבות בגרסה המודפסת? לכו לקחת! חומוס אבו-דאבי (קינג ג'ורג' 81) 

להרשמה לתזכורות לכל האירועים ב- SMS לחצו כאן

 

להרשמה להנחות למסיבה השנתית, 11.09.09, בברזילי לחצו כאן

 

הצטרפו אלינו ברשתות החברתיות: פייסבוק, myspace, twitter

תגובות

  • עוזי פיינרמן עזב את הלהקה

    יופי שאתם שמים כל פעם את אותו טקסט, אבל מה עם איזה עדכון בדבר העובדה שזו ההופעה הראשונה של בום פם (ככל הנראה) בתור טריו ?

    דקסטר בוכניק, 23-08-2009 16:23