מדריך

סקא זה טוב!

Markscheider Kunst (סנט. פטרסבורג, רוסיה ), הודסקא אקספלוסיב, דולי ודיג'יי קלאצ'יק בערב שכולו על טהרת הסקא

בארבי, תל אביב, 02-04-2009 21:00
סקא זה טוב!

Markscheider Kunst - להקת סקא - רגאיי - לטינו - Fאנק. הרכב מסנט פטרבורג, שהוקם ב- 1992 והוציא עד כה תשעה אלבומים, מונה 8 נגנים ונשמע כמו תזמורת שלמה. גם באלבומים שלהם וגם בהופעות החיות הם מציגים, בזכות האנרגיות החיוביות ונגינה וירטואוזית, מארג מוזיקלי חם, מהפנט ועוצמתי ביותר. הלהקה מצליחה ליצור סקא מקורי עם שילובים של Fאנק ומוסיקה לטינית, בהשראת אותו מיזוג קסום של השפעות מוזיקליות שונות.

Hoodska Explosive - להקה ישראלית המנגנת "סקא מסורתי", הוקמה לפני כארבע שנים ביוזמה של חגי זהבי, יואב אלקיים ועדו בלאושטיין. הלהקה ידועה ביצירה הרבה שבה, הן של שירים והן של מוסיקה אינסטרומנטלית; השירים כמעט כולם באנגלית, במטרה לתקשר עם קהל בין-לאומי. הלהקה מנגנת בעיקר במועדונים, אולם בנוסף גם במועדוני ג'ז, באירועים פרטיים, ובהופעות רחוב.  כדי ללמוד כיצד לנגן סקא מבחינה סגנונית, הודסקא, כלהקה, למדה "סטנדרטי-סקא", בעיקר של להקת ה - Skatalites הג'אמאיקנית (להקה שמהווה את תחילת דרכה של המוזיקה הג'אמאיקנית כפי שאנו מכירים כיום). למרות שפע היצירה המקורית הרב שבה, והתעקשותה להקליט אך ורק חומרים מקוריים, מסורת זו נשמרה, ועד היום קטעים נהדרים אלה מוצאים את מקומם ברפרטואר ההופעות של הלהקה.

 

 

DooLee Band - ההרכב הירושלמי התחיל את דרכו בשנת 2002. היום "דולי" מונה שמונה נגנים עם ריטם סקשן אלקטרו-אקוסטי ומחלקה של כלי נשיפה.  סגנונו של ההרכב מתבסס על סקא בשילוב מוסיקה צוענית מזרח-אירופאית, רגאיי, דאב ומוסיקה אלקטרונית.

 

DJ Klachick - די.גי' קלאצ'יק מערבב בסטים שלו מוסיקת רחוב עממית, פאנקית, גרובית ומקפיצה מרחבי הגלובוס: מוסיקת שיכורים רוסית, לאטין-פאנק, סקא, סווינג, כלייזמר, מוסיקה ברזילאית ועוד. בין היתר חימם להקות כמו גוגול בורדלו, בלקן ביט בוקס, גורן ברגוביץ', בום פם ועוד רבים וטובים.

מסיבת סקא, יום חמישי ה-2.4, 21:00, בארבי, קיבוץ גלויות 52, תל אביב

צילומים מתוך דפי המייספייס של הלהקות

תגובות