מדריך

כמה טוב שיש שניים

אנסמבל בת-שבע יוצא בתכנית חדשה המחזירה אל הבמה שתי יצירות - `קאמוס` מאת אוהד נהרין ו-love מאת שרון אייל

סוזן דלל, תל אביב, 03-07-2009 22:00
כמה טוב שיש שנייםצילומים: גדי דגון

אנסמבל בת-שבע יוצא בתכנית חדשה המחזירה אל הבמה שתי יצירות - `קאמוס` מאת אוהד נהרין ו-love מאת שרון אייל. המפגש בין שני היוצרים בתכנית הזו מתחיל ב-1995 עת שרון אייל הייתה רקדנית בקאסט המקורי של `קאמוס` ושותפה רבת השראה בתהליך היצירה של אוהד נהרין וממשיך אל love שיצרה שרון אייל עם הלהקה, בהיותה עדיין רקדנית, בשנת 2003.

  `קאמוס` מאת אוהד נהרין נוצר ב- 1994 עבור להקת המחול ההולנדית NDT בניהולו של ירי קיליאן ובשנת 1995 הפך לקטע הפותח של היצירה באורך מלא `זינה` בביצוע להקת מחול בת-שבע. זוהי יצירה לעשרה רקדנים; חמישה מהם ישובים בגב הבמה, נזיריים, לבושים בגלימות שחורות, מביטים במתרחש. מאוחר יותר הם מצטרפים לחמישה רקדנים אחרים הנעים בחלל ביחד וטוענים אותו בדיוק ובאינטנסיביות, במתח ובמסתורין. פס הקול נכתב ע"י עברי לידר, שב-1994 היה נער צעיר ומוסיקאי אנונימי. את התלבושות עיצבה: רקפת לוי ואת התאורה עיצב: במבי.  

love  מאת שרון אייל נוצר ב-2003, תשע שנים לאחר `קאמוס` של נהרין. הייתה זו יצירתה הראשונה המלאה של שרון לקבוצת רקדנים גדולה.  ב- loveנחשפה לראשונה שפת התנועה שלה, יכולת הקומפוזיציה, תפיסת החלל והאופן שבו היא שוזרת את המוסיקה.

קאמוס ולאב, יום שישי ה-3.7, 22:00, סוזן דלל, יחיאלי 6, תל אביב

תגובות