מדריך

עד הקצה

נפילה - אירוע אמנות עצמאי בו יציגו 20 אמנים ושתי גלריות עבודות בנושא "נפילה". עוד יוצעו למבקרים סרטי קולנוע קצרים במתחם ייעודי ושלל הופעות מוסיקה. כל הפרטים בפנים.

גג בניין פנרמה, סמוך לאבו-כביר, 03-04-2009 12:00
עד הקצה

התערוכה "נפילה" , מיוזמתם של שלושה צעירים: רות פתיר, איתן ניר ותומר מולדובן, מבקשת להציע אמירה אמנותית/ עכשווית למשבר הכלכלי ולהשלכותיו.

"האירוע הוא למעשה חגיגת הנפילה, בדומה לאירועי מסיבות סוף העולם של  נפילות טילים במלחמת המפרץ הראשונה, גם כאן נתבקש לתחושה האפוקליפטית האופפת אותנו. הנפילה היא הרגע שלנו - זה הרגע הפוליטי והפואטי בו אנחנו נמצאים. זו החוויה הכלכלית והקיומית של הדור שלנו. טרור, משבר, חירום, ייאוש, שחיתות, ניצול, שיתוף פעולה, אסקפיזם איזה ריח נעים ומתקתק של רקב. אנחנו רוקדים על הקברים שלנו. לא כמו ב"הנפילה" של קאמי אצלנו אין צורך במוסר כליות, בחיבוטי נפש ובאשמה. אצלנו השאלה היא, אם אנחנו נמצאים בנפילה מתמדת, אז איזה ערך יש לה ככזו? האם יש לה ערך כלשהו? כצעירים אנחנו הדור הכי פחות מסוכן בהיסטוריה. אנו דור לא מסוכן בגלל החירות והחופש שלנו לא להאמין לשום דבר. הכל מותר, פרוץ ואפשרי כביכול. בעולם התקשורת והמידע שלנו מוכרים לנו כל הזמן טרגדיות ורגעי שיא, נפילה עוקבת נפילה, ואחריהן תגליות בנות רגע. ואנחנו מנסים בתוך ים הדימויים וחוסר הוודאות לקחת את הדברים ברצינות הראויה ולא לשכוח שעולם כמנהגו נוהג.בזמנים אלו ניתן לשאול שאלות על האפשרות לקיים אמנות שפועלות ללא הון, הפרויקט כולו נשען על שיתופי פעולה, עזרה הדדית ורוח התנדבותית" 

האמנים המשתתפים: עידו בר אל,  גליה פסטרנק, פרדי כסלו, ליז חג'ג,יוחאי מטוס, יוחאי אברהמי, אהד פישוף, חיים אלמוזנינו, מיכל בר אור, אורן בן מורה, אסף קוריאט, נעה צאושו, טמיר ליכטנברג, שחר יהלום, ערן נוה, אלונה רודה וליטל כהן.

· גלריית ברבור הירושלמית תציג עבודות מסדנת ההדפס הירושלמית .· אמני החללית בירקון שבעים +אמני ה"ג'וז ולוז".

· מוסיקה :

יום חמישי- 21:00 - יאיר יונה, למנימולטי, דיגיטל מי. יום שישי - 23:30 יוגו, dj ניתאי. יום שבת- 21:00 - נשים יוצרות אלקטרוניקה - פנדה פורן, ניקוטין, אונילי, רונה גפן, ברונו ולואיזה (טרי פויזן), אן שטרייכמן ואהל עדן (הצמד we_edit).

· חלל הקרנה של קולנוע ניסויי [עורך: איתן בוגנים] יציג סרטים קצרים העונים להגדרה: "זן לכל פועל".

 כמו כן תתפרסם חוברת טקסטים בנושא "נפילה" בהשתתפות חיים דעואל לוסקי, יהושע סימון, רועי צ'יקי ארד, בועז לוין, בן זילכה, בועז לוין, אדם אבולעפיה, מתי שמואלוף, איתי מאירסון, אפרת מישורי, מי-טל נדלר. 

נפילה, חמישי-שבת, 2-4/4, גג בית פנרמה, שד' בן צבי 84, בסמוך לבית מעצר אבו-כביר

יום ה' החל מ-18:00

ימים ו'-ש' החל מ-12:00 

תגובות