מדריך

ג'ימליה - ג'ים!

ג'יימי לידל, הבחור הלבן עם הקול השחור שהביא בחזרה את מוסיקת המוטאון, הFאנק והסול לחיינו, מגיע להופעה חד-פעמית בישראל עם אלבומו החדש - Jim

זאפה, תל אביב, 15-05-2009 20:30
ג'ימליה - ג'ים!

המפיק הבריטי ג'יימי לידל זכה להכרה עולמית בשל ההופעות המיוחדות שלו והסאונד הניאו-סול כמו גם בשל הקריירה המוקדמת שלו כמפיק של טכנו ניסיוני וגרובי. לאחר שהוציא כמה EPs בלייבלים שונים, לידל הקליט בשנת 2000 אלבום סולו ראשון בשם Muddlin Gear תחת הלייבל המוכר Warp. 5 שנים לאחר מכן הוא המשיך בכיוון הניאו-סול עם אלבום בשם Multiply גם תחת הלייבל Warp, אלבום זה תפס את העולם בהפתעה ונתפס כמפנה לא רק של לידל אלא גם שם הלייבל Warp. המבקרים והקהל נשבו בעירוב ההשפעות ואף כתבו עליו שבאלבום זה הוא מצליח לעשות מה שמוזיקאים שחורים מהעשור האחרון רק חולמים עליו, הוא משלב שיטות הפקה ומקצבים מודרניים ואלקטרוניים תחת המעטפת האסתטית והרגשית שממנה בנויות הקלאסיקות הגדולות ביותר.  

ועכשיו הוא חוזר עם אלבומו השלישי Jim, ג'ים כולל 10 שירים מאוד שונים. האלבום שהוקלט בברלין, לוס-אנג'לס ופריז, מעלה ברמה את מה שהתחיל ב-Multiply ומוצא את האיזון בין הספונטניות היצירתית שברעיונות הגולמיים שלו והמיומנות והפוליש.

ג'יימי לידל בהופעה, יום שישי ה-15.5, 20:30, זאפה, ראול וולנברג 24, תל אביב

צילומים: יח"צ

תגובות