מדריך

פתקית באוזן

דייויד בלאו אנד דה גוד בנד פוגשים את ZAKA לערב שכולו על טהרת הלייבל פתקית

האוזן בר, תל אביב, 29-03-2009 22:30
פתקית באוזן

דיויד בלאו, יליד אוסטרליה, ניגן בנעוריו בלהקת כדרלעומר הרעננית (בסביבות 1998), יחד עם יונתן בירנבאום על הגיטרה, עומר קנמון על הבאס ואורי ליבנה מאחורי התופים. הלהקה שרדה שנתיים לערך.

לאחר פירוק הלהקה, כתב מספר שירים בשיתוף עם אלי פיקובר לפרוייקט בשם Ed (ראשי תיבות של אלי ודיויד). באפריל 2005 שונה אופי הפרוייקט, ועתה הפך ללהקה לכל דבר וענין. אליו הצטרפו זואי פולנסקי (שירה, גיטרה), גיא שכטר (קרוזנשטרן ופארוחוד, סופרדרייב) על התופים ויונתן בירנבאום שב לשתף פעולה, הפעם על הבאס. ההרכב החל להופיע במועדונים קטנים בתל-אביב, כולל בפסטיבל פית/קית השני, לייבל שיוציא בהמשך את חומרי הלהקה. עד סוף השנה, פרשה זואי מן ההרכב והצטרפה ל-Ex Lion Tamer, לא לפני שהספיקה להקליט עם Ed דמו ראשון. הדמו, הכולל ארבעה שירים, יצא ב-2006. את מקומה תפסה תמר אפק. ב-2007 התפרקה הלהקה וחבריה נפוצו לכל עבר. בלאו  תחילה פעל עם בירנבאום ועם דקל דביר תחת השם LeChuck, ומאוחר יותר אותה שנה איחד סביבו את ניתאי גבירץ (אקס ניתקס), אדם קומן (מתהילת המיותרים) ואיתמר לוי (מתופף בגאז') עבור להקתו החדשה, Blau & the Good Band.

זק"א, הרכב שמנגן רוק מלוכלך ודחוס, הוקם ב-2004 על ידי אסף שריג (איפה הילד, ווקי טוקיז) וחברו לווקי טוקיז אריאל פלג. שריג שהחליט להתמקד בפרוייקטים אלטרנטיבים ואף הפיק את אלבומי הבכורה של אלג'יר ושל יובל גורביץ', מיקם את הלהקה בפאב גרביצקי בגבעת ברנר אותו הוא מנהל ואחר כך התחילה זק"א להופיע גם בתל אביב. בשנים 2005 ו-2006 הופיעו שירים של זק"א באוסף גרביצקי הראשון ובאוסף השני של פיתקית. אלבום הבכורה של זק"א יצא ב-2007 ונקרא alf of Best Hits 2.

ערב פתקית, יום ראשון ה-29.3, 22:30, האוזן בר, קינג ג'ורג' 48, תל אביב

צילום: A. Brandon

תגובות