מדריך

אם אתה רוצה להיות מלך

להקת הרוק האוקראינית I Drug Moy Gruzovik (חבר שלי, משאית) משיקים אלבום משותף ("מלך") עם קרוזנשטרן ופרוחוד התל אביביים

לבונטין 7, תל אביב, 20-03-2009 18:00
אם אתה רוצה להיות מלך

להקת הרוק הייחודית "I Drug Moy Gruzovik" ("חבר שלי, משאית" בתרגום חופשי) יוצרת מוסיקה בלתי-מתפשרת כבר 12 שנה. ההרכב הגיע במהרה למעמד קאלט בסצנת האלטרנטיב של אוקראינה ורוסיה והפך לאורח קבוע ומבוקש בפסטיבלים אירופיים יוקרתיים. הלהקה הוקמה בשנת 1997 לצורך הופעה חד פעמית בפסטיבל מקומי, אך התלהבות הקהל בעקבות ההופעה גרמה לחברי ההרכב להמשיך ביצירה משותפת. שלושת הנגנים  הצליחו ליצור מוסיקת רוק איכותית ומרתקת ללא שימוש בגיטרה חשמלית. הם מסתדרים מצוין עם מערכת תופים, בס וקולו הייחודי של סולן ההרכב אנטון סלפקוב, תוך ויתור עקרוני על גיטרה, קלידים וכלי נשיפה.

 

מאז עברו כמעט 12 שנים. המוסיקאים רכשו אוהדים נאמנים במדינות רבות, ניגנו מספר עצום של הופעות, לקחו חלק בפסטיבלים מגוונים ברחבי העולם ונהיו למובילים מוערכים של הרוק המחתרתי האוקראיני. קשה עד בלתי אפשרי לסווג את יצירתם תחת ז'אנר ספציפי. יש שמוצאים בה הדים של פאנק, פוסט-פאנק, גראנג', מוסיקה אלטרנטיבית ואף היפ-הופ. הטקסטים של השירים הם באחריותו של הסולן אנטון סלפקוב, ודימוייו הפואטים בהחלט שווים תשומת לב מיוחדת. על הלחנים אחראי רוסטיסלב צ'בן, שמצליח כל פעם להוכיח כי אין גבול ליכולותיה של גיטרה בס.

ב-2006 ביקרה הלהקה בישראל לראשונה והפכה לאורחת כבוד בפסטיבל רוק מקומי. במהלך סיבוב ההופעות בארץ הכירו חברי "I Drug Moy, Gruzovik" את הרכב האוונט-כליזמר-אגרוף-ג'אז הישראלי "קרוזנשטרן ופרוחוד", ואת הלילה האחרון לביקורם בארץ הם בילו באולפן, שם הקליטו סינגל ספונטאני משותף- "מלך".

חבר שלי, משאית בהופעה, יום שישי ה-20.3, 18:00, לבונטין 7, תל אביב 

תגובות