מדריך

מרוסיה באהבה

לאוניד פיודורוב (שירה וגיטרה) וולדימיר וולקוב (קונטרבס), שניים מהמוסיקאים הגדולים בסצנת האוונגרד הרוסי במופע רוק אקוסטי

לבונטין 7, תל אביב, 08-11-2010 22:00
מרוסיה באהבה

לאוניד פיודורוב - הוא מנהיג וסולן להקת "אוקטיון" - הלהקה האלטרנטיבית מס' 1 ברוסיה, אשר קיימת כבר יותר מ-20 שנה והוציאה 13 תקליטים. בהקלטה והפקת האלבום האחרון של הלהקה השתתפו מוסיקאים מובילים מסצנת המוסיקה החדשה בניו-יורק כמו מרק ריבו, ג'ון מדסקי, פרנק לונדון ונד רותנברג."אוקטיון" מרבים להופיע ברוסיה, באירופה ובארה"ב, וגם ביקרו בארץ  5 פעמים והופיעו פה בהצלחה רבה. לאוניד פיודורוב - הוא סולן וגיטריסט הלהקה מימיה הראשונים וכוח מוביל ביצירה ואנרגיה מוסיקלית שלה.

 

בשנים אחרונות, פיודורוב התחיל גם להופיע לבד וגם משתף פעולה עם וולדימיר וולקוב, מוסיקאי ומלחין אוונגרד -ג'אז רוסי מפורסם, נחשב לנגן הבס הבכיר ברוסיה בתחום הג'אז החופשי. חובבי התחום מכירים היטב את עבודותיו הרבות עם יוצרים בינלאומיים בז'אנרים מגוונים מאוד של מוסיקה- מבארוק ועד לרוק.

 

וולקוב השתתף בפסטיבלי ג'אז רבים ברחבי העולם, ומוביל פרוייקט עצמאי - "וולקוב-טריו". הוא הופיע גם מספר פעמים גם בישראל. סגנון נגינתו מאוד אקספרסיבי ומקורי. פיודורוב ו-וולקוב הוציאו ביחד 8 אלבומים משותפים בסגנון ייחודי, שמשלבים רוק אקוסטי, מוזיקה אתנית רוסית ואוונגרד. הם גם מופיעים ביחד ברחבי העולם כבר כ-10 שנים.

תגובות