מדריך

לוקחים את החופש

יונתן קרצ'מר, סקסופוניסט ומלחין צעיר, מגיש מנגינות ופזמונים מקוריים, לצד אלתור חופשי אקספרסיבי, לקראת אלבום חדש

האוזן בר, תל אביב, 14-10-2009 20:30
לוקחים את החופשצילום: תומר אפלבוים

יונתן קרצ'מר החל לנגן סקסופון בגיל 14, וכיום חי ומנגן בתל אביב. לאחר לימודים אצל ארז בר נוי וסטיבן הורנשטיין שהה שנתיים וחצי בפריז שם למד ב-"American School of Modern Music" עם פיטר ג'ירון וריק מרגיצה וניגן במועדונים ברחבי העיר, ביניהם ה-"Sunset" ו-"Duc des Lombards". עם שובו לארץ ב-2005 היה שותף בהקמתו של ההרכב "רביעיית עכברושים" שהוציא את הדיסק "Afternoon High".  ב-2007 הקים קרצ'מר את הרכב הפרי ג'אז - קאמרי "New Dilemma" (סקסופון טנור, ויולה, צ'לו, קונטרבס, תופים) אשר יצירותיו, שכתב קרצ'מר, משלבות בין כתיבה נאו קלאסית לפרי ג'אז אמוציונאלי.

האלבום הראשון של הרכב זה,"Yoni Kretzmer's New Dilemma", שראה אור בהוצאת earsay-jazz מבית האוזן השלישית, זכה לשבחים בעיתונות הכתובה וברדיו. "רביעיית יונתן קרצ'מר" (סקסופון טנור, קלירנט בס, קונטרבס, תופים) עובדת בימים אלה על תקליט הבכורה שלה שכולל את יצירותיו העדכניות של קרצ'מר ומרבה להופיע במועדונים בתל אביב.

קרצ'מר חבר בקולקטיב האוונגרד "קדימה קולקטיב" בראשו עומד הבסיסט ז'אן קלוד ג'ונס. תקליט של קרצ'מר ביחד עם הויולן נורי יעקובי והמתופף חגי פרשטמן ראה אור בהוצאת הקולקטיב

יונתן קרצ'מר: סקסופון טנור, דניאל תנחלסון: ויולה, נטע כהן-שני: צ'לו, אהוד אטון: קונטרבס, דניאל פיינגולד: תופים

יונתן קרצ'מר בהופעה, יום רביעי ה-14.10, 20:30, האוזן בר, קינג ג'ורג' 48, תל אביב 

תגובות