מדריך

אופרציה שלמה

לה דווינה, גם אני סלונה ו-Manual, שלוש יצירות מחול מקוריות, בערב אחד - "אופרציה"

מרכז תרבות מנדל, יפו, 24-02-2009 21:00
אופרציה שלמה

לה דווינה ( השמימית, המופלאה) יצירתה של  שלומית פונדמינסקי (כוריאוגרפיה וביצוע) לקטעי שירה בביצועה של  הזמרת מריה קאלאס. לדבריה של פונדמינסקי: "בשנים 1972-1971 העבירה הזמרת מריה קאלאס כיתות אמן בג`וליארד, שבניו יורק. הייתי רוצה להיות שם ולראות את הדיווה בפעולה. שרה- מדגימה, יורדת לפרטי פרטים, נוזפת, רכה, מחמיאה, דורשת מקצוענות, מדברת על נוכחות בימתית, על טוטליות ואהבה. בסוף שנת 2008 יצרתי לעצמי כיתת אמן אישית- לבשתי את דמותה וחיקיתי אחר חייה. טולטלתי בין קצוות הזוהר, התהילה וההערצה לבין הבדידות ושיברון הלב. הזמרת מריה קאלאס באישיותה היא אופרה בפני עצמה. בהשראתה נוצרה בי תנועה חדשה". עיצוב פסקול: אייל וינטראוב.

 

"גם אני סלומה"כוריאוגרפיה וביצוע : מאיה וינברג. ייעוץ אמנותי : הילה ורדי.  סלומה, נסיכת יהודה, חושקת בגופו של יוחנן המטביל ובכדי לממש את תשוקתה היא מחוללת בפני אביה החורג, המלך הורדוס, את ריקוד שבעת הצעיפים הידוע.הכול בכדי לקבל, על מגש של כסף, את ראשו של אהובה ולנשק את שפתיו. הכמיהה לחוות דרמות שלא מהעולם מביאה את וינברג לאמץ את סלומה, הדמות הרומנטית האפלה והקיצונית, כמודל פאם פאטלי נערץ. מרד הנעורים, הבדידות, הצורך באהבה וברצון לממש פנטזיות מייצרים סלומה קצת אחרת. כל זה לצלילי האופרה של ריכרד שטראוס, בהשראת הליברטו של אוסקר ווילד, על במה שחורה.

 

Manualכוריאוגרפיה וביצוע: איריס ארז. שותפה ליצירה ומבצעת: אלכס שמורק. זמרת שותפה ליצירה: עידית זמיר. מוזיקה חיה: קולאז` אופראי וז`אנרים נוספים. שתי נשים מנסות לשבור את המכאניקה של דפוסים מוכרים ולהיפגש אחת עם השנייה וזמרת, שמהדהדים בה פיסות של זיכרונות חוויות ומחשבות על האפשריות של מפגש עם האחר במרחב שאינו וירטואלי אך גם אינו ממשי. 

אופרציה, יום שלישי ה-24.2, 21:00, מרכז תרבות מנדל, התקומה 1, יפו

תגובות