מדריך

לט דה שואו בגין!

שביעיית כוכבי ג'אז מהעולם, שחברו בשנה שעברה לחגוג את יום הולדתו ה-70 של החצוצרן הענק לי מורגן, יציינו את שנתו ה-20 של פסטיבל ג'אז תל-אביב במופע פתיחה חגיגי ומלהיב

המשכן לאמנויות הבמה, תל אביב, 24-02-2009 23:00
לט דה שואו בגין!

שביעיית כוכבי ג'אז, שחברו בשנה שעברה לחגוג את יום הולדתו ה-70 של החצוצרן הענק לי מורגן, יציינו את שנתו ה-20 של פסטיבל ג'אז תל-אביב במופע פתיחה חגיגי ומלהיב:

בטרם נרצח בגיל 33, הספיק לי מורגן להיות אחד מאבני היסוד של "Blue Note", חברת התקליטים האגדית ואחד מחשובי מוסיקאי הג'אז של סגנון ההארד-בופ. בשנותיו האחרונות ניגן מורגן עם שני הרכבים קבועים והקליט איתם מוסיקה נפלאה המתאפיינת בעוצמות של אנרגיה, בלחנים מקוריים ומאתגרים ובאמירות אישיות ונוקבות.

שני נגני הסקסופון שניגנו עם לי מורגן בכל שנות פעילותו האחרונות, בילי הארפר ובני מופין, יובילו את הרכב הכוכבים שיופיע בפסטיבל. יחד איתם ינגנו שני חצוצרנים צעירים ומבטיחים, ג'רמי פלט ודייויד ווייס, ורית'ם סקשן לוהט הכולל את הפסנתרן ג'ורג' קייבלס והמתופף בילי הארט, שניהם מעמודי התווך של הג'אז ב-40 השנים האחרונות.

 

דיוויד וויס - חצוצרה ג'רמי פלט - חצוצרהבני מופין- סקסופון טנור, קלרינט - בס בילי הארפר- סקסופון טנורג'ורג' קייבלס- פסנתרדוויין בורנו- קונטרבסבילי הארט- תופים

מופע מחווה ללי מורגן, יום שלישי ה-24.2, 23:00, המשכן לאמנויות הבמה, שאול המלך, תל אביב

תגובות