מדריך

ארטקוהוליק

ארבע עבודות בבכורה, ארבעה אומנים, ארבע שפות, ארבע דרכים ודיון אחד - א-ז'אנר בתמונע

תמונע, תל אביב, 21-02-2009 18:00
ארטקוהוליק

ארבע עבודות בבכורה, ארבעה אומנים, ארבע שפות, ארבע דרכים ודיון אחד.עבודת נמליםמיצג של הדס עפרת אני נושא על ראשי מוט סימון המשמש לצרכי מדידות. מקצהו הקדמי של המוט משתלשל לעבר פי צינור שקוף ובקצהו האחורי שקית ניילון דקיקה, מעין ריאה מלאכותית. אני מהלך בזהירות, שומר על שיווי המשקל של המוט ונושם במעגל סגור, כלומר שואף ונושף, מנפח ומרוקן את השקית. חדי מבט יבחינו בנמלים חיות הצועדות לאורכו של מוט הסימון, הלוך וחזור. האם יאבד המוט משיווי משקלו כשהנמלה תחצה את קו האמצע? השאלה היא לוגית בעיקרה. הנמלה היא כה זעירה, כה קלה, שאין לה השפעה על הפעולה ועל המידתיות המוקפדת של העבודה. 

רק לא לחשוב 2 פעמים עבודה של רם לוי רם לוי בפגישה מחודשת עם סרטו משנת 72 המלווה את תהליך החזרות וההפקה של ניסים אלוני, "הצוענים של יפו". בסרט עוקב במאי הטלוויזיה אחר אחת מההצגות החשובות של "הבימה" ומנסה לפתוח פתח לשאלת היחסים הסבוכים שבין הטלוויזיה והתיאטרון. הסרט נעשה בתחילת דרכה של הטלוויזיה הישראלית ומתעד את אנשי התיאטרון המיתולוגיים (חנה רובינא, אהרון מסקין, רפאל קלצקין, יוסי בנאי, יוסי פולק, שמוליק סגל, אדית אסטרוק, אביבה מרקס, יוסל ברגנר, פולדי שצמן) . הסרט מפגישם עם המדיה לאורך התהליך היצירתי. רם לוי חוזר אל מערכת היחסים של הטלוויזיה והתיאטרון המלווה אותו לאורך השנים, ובוחן אותה הפעם גם מנקודת המבט של במת התיאטרון. 

יצירה חדשה (בתהליך)כוריאוגרפיה, בימוי: יסמין גודר יעוץ אמנותי: איציק ג`ולי יוצרים מופיעים: יסמין גודר, ערן שני תלבושות: יסמין גודר, ענבל ליבליך, ערן שני אביזרים: ענבל ליבליך קונסטרוקציית אביזרים: זהר גוטסמן   חומרים מיוחדים: יובל קדם, "גלילאו" מוזיקה:  יוהן שטראוס, הדנובה הכחולה (אופוס 314), יאן סיבליוס, הואלס העצוב (אופוס 44), דימטרי שוסטאקוביץ`, ואלס מספר 2, ארנולד שוננברג, ואלס של שופן (מתוך: פיירו הסהרורי, אופוס 21). ניהול והפקה: גיא הגלר, סטודיו יסמין גודר. 

אדיקטד  עבודה של נאוה צוקרמן פעם כשהייתי ילדה, היתה לי אחות- מיכל (עד היום היא אחותי האהובה). מיכל הצטיינה במתמטיקה ואני המצאתי סיפורים וריקודים ללא ליאות. יום אחד, כשקצת גדלנו, שאלה אותי מיכל בהשתאות: "נאוה, איך זה פתאום שאת ממציאה דמות ויש לה מילים, איך זה קורה?""אדיקטד" יצירה קטנה, שמנסה להיות סוג של תשובה, ממרחק של הרבה זמן לאחותי מיכל. "אדיקטד" - אישה יוצרת שאין לה ברירה, ככה זה אצלה. כמו עם אהבה. אם היא לא תיצור או תאהב היא תמות. "אדיקטד"  מסע קצר של היוצרת בחלל התיאטרון כנועה מול הצורך והתשוקה ליצור אירוע תיאטרלי. איך זה קורה? אצל היוצרת. הקולות הפנימיים בתהליך. חמקמקות הרגע שבו זה קורה, נגיעה באהבה, בזמן. החלום שהדמות שנוצרה תתחיל לקחת את גורלה בידיה, עצמאית, בלי שליוצרת יש שליטה. יוצרים משתתפים: שרה פון- שוורצה, יעל דר, רונית זיו, עירד מצליח.

פאנל יוצריםבהנחיית יובל מסקין: בפאנל ישוחח כל אמן עם איש אמנות / אקדמיה / ביקורת שבחר: סרג`יו אדלשטיין, יסמין גודר, רחל גיורא, רם לוי, הדס עפרת, נאוה צוקרמן, גלעד רייך. השיח יעסוק בנושאים של שפה אומנותית המתפתחת לאורך שנות היצירה, בהשראה ממדיה שונים ואמנים שונים ועל העבודה הנוכחית ביחס ליצירה ארוכת השנים של האמנים.

 

א-ז'אנר, יום שבת ה-21.2, 18:00, תמונע, שונצינו 8, תל אביב

תגובות