מדריך

או מיי גוד, איטס קני!

קני לארקין, אחת הדמויות הבולטות בסצינת הטכנו העולמית, בא ללהטט על העמדה, בין טכנו עמוק ומרגש, להאוס שמן ופ'אנקי

ברזילי, תל אביב, 20-02-2009 23:30
או מיי גוד, איטס קני!

קני לארקין הוא בן הדור השני לטכנו מדטרויט יחד עם פיגורות כמו קארל קרייג, ג'ף מילס וריצ'י האוטין (שחואן אטקינס, דריק מיי, וקווין סנדרסון הם המייסדים). יהיה זה ריצ'י שגם ייתן לו את ההזדמנות הראשונה כשישחרר את התקליט הראשון של קני בלייבל הטרי שלו, Plus 8. מרגע שזה הודפס ויצא לאוויר העולם התחיל התהליך הבלתי נמנע של הפיכתו של הבחור האנונימי מדטרויט לאחת מהדמויות הבולטות בסצנת הטכנו העולמית .

האלבום הראשון שלו יצא ב-94 בלייבל האנגלי העצום Warp, אלבום שהשפיע רבות על גיבוש הסאונד של הלייבל ועל האלקטרוניקה האירופאית בכלל. האלבום השני יצא הלייבל הטכנו החלוצי מבלגיה, R&S. אחרי שני האלבומים ועוד כמה רליסים מרשימים, קני נחשב לקול ייחודי וסופר חדשני שיצא מעיר המכוניות. באמת אחד היוצרים היותר מתוחכמים שפרצו את גבולות הטכנו והשפיעו על יוצרים מכל גווניי האלקטרוניקה. מתוחכם  אבל בעל נשמה שחורה וענקית, לא מפסיק לחדש מבלי לשכוח לרגש וליצוק המון פ'אנק וגרוב למוסיקה שלו.

בשנת 2004 לאחר שחזר בו מהורהרי פרישה הוציא שני אלבומים במכה. אחד גרובי במיוחד, המתחקה אחר שורשי הבלוז, גוספל ופ'אנק השחורים שלו. תחת הכינוי שלו Dark Comedy והשני אלקטרוני ועמוק בלייבל Peacefrog. בשנה היוצאת הוציא את האלבום Keys, Strings, Tambourines (שכחלק ממסע ההופעות שלו הוא מגיע אלינו) בלייבל הכה נחשק של קארל קרייג Planet E.

לארקין ידוע גם בתור דיג'יי השולט בטכניקה וירטואוזית בתקליטים. הוא נע בין טכנו עמוק ומרגש, להאוס שמן ופ'אנקי. בין קלאסיקות ופנינים מן העבר לדברים סופר חדשניים. וכל זאת עם כריזמה של אחד שמופיע במשך שנים גם עם מיקרופון על הבמה.

תמיכה מקומית יספקו הרזידנטים של הליין טובי ודיפ'ה.

ג'קאין מארח את קני לארקין, יום שישי ה-20.2, 24:30, ברזילי, הרכב 13, תל אביב

תגובות