מדריך

מיליון דולר, בייבי

DJ CASH MONEY, מפיק מוזיקלי ורמיקסר מחונן, משלב היפ הופ, פאנק, דיסקו, קלאסיקות, סול, ברייקס, אלקטרו, R&B ואפילו רגאיי, בטכניקה עוצרת נשימה

הבלוק, תל אביב, 23-01-2009 23:00
מיליון דולר, בייבי

DJ CASH MONEY הוא התקליטן היחיד בהיסטוריה שהחזיק בשלושת תארי הDJ העולמיים העיקריים בעת ובעונה אחת; הוא אחד מאותם אומנים נדירים שגורמים לקהל לשכוח את כל ההגדרות והגבולות המוזיקליים המוכרים, כשהוא משלב בסטים שלו היפ הופ, פאנק, דיסקו, קלאסיקות רחבה, סול, ברייקס, אלקטרו, R&B ואפילו רגאיי, בטכניקה עוצרת נשימה ובסגנון ייחודי משלו שמשאיר רחבות ריקודים ברחבי העולם מיוזעות ופעורות פה כבר יותר מעשרים שנה.

חוץ מהיותו תקליטן אגדי, CASH MONEY הוא גם מפיק מוזיקלי ורמיקסר מחונן, כשרשימת הקרדיטים שלו כוללת, בין השאר, עבודה עם כוכבים כמו Snoop Dog, Q-Tip, Public Enemy  ו-Busta Rhymes, זכייה באלבום זהב כמפיק של הרכב הR&B - PM DAWN ואין ספור סיבובי הופעות ברחבי העולם.

המקוריות והחדשנות שלו זיכו אותו במקום של כבוד בהיכל התהילה של DMC כשזכה בתואר "The World Greatest DJ" בשנת 1998. זאת לאחר שעשר שנים קודם לכן, ב1988, כשזכה באליפות הDMC  הראשונה שלו, החליטו בארגון לאסור עליו השתתפות בתחרויות נוספות (בדיוק כפי שעשו אח"כ עם מיקס מאסטר מייק ועם קיו-ברט), פשוט בגלל שלאף אחד אחר לא היה סיכוי.

בנוסף לכל התארים שזכה בהם, נחשב קאש לאחד מהחלוצים העיקריים של אומנות הטרנטייבליזם, כשבין תרומותיו המפורסמות ביותר לתחום צריך להזכיר את המצאת סגנון הBATTLE של הצבת הפטיפונים ובנוסף גם ארבעה סגנונות שונים של סקראצ'ינג, אבל מה שמייחד אותו יותר מכל, זו העובדה שהוא לא רק טכניקאי מדהים, אלא בראש ובראשונה - מרקיד מסיבה עם מוזיקה חוצת גבולות ומעוררת השראה.

קאש מוני בישראל, יום שישי ה-23.1, 23:00, הבלוק, דוד חכמי 35, תל אביב

תגובות