מדריך

מעלים מן האוב

"אוב", יצירה חדשה של רננה רז ועופר עמרם, מעלים את נשמותיהם של זוג האוהבים המיתולוגיים מ"הדיבוק" ומנסים לאחדם שוב, בעולם החומר - שני מופעים בערב

סוזן דלל, תל אביב, 14-08-2009 22:00
מעלים מן האוביחצ

"אוב" הוא כלי אשר באמצעותו יכולות רוחות המתים לתקשר עם נשמות החיים. ביצירה זו, המתרחשת באזור הדמדומים של הנשמות, ביקשנו להעלות את חנן ולאה, זוג האוהבים המיתולוגיים מהמחזה "הדיבוק" של אנסקי, ולאפשר להם להתאחד בעולם החומר ועל ידי כך ל`עשות תיקון`.

האוהבים, שנשמותיהם קשורות לנצח, רודפות ומבקשות זו את זו בין שני העולמות - "העולם שמעל" (החיים) ו"העולם שמתחת" (המתים); עולם החומר ועולם הנשמה; העולם של אז והעולם של עכשיו. אנו משאילים להם את גופינו, כדי לצוק נשמה אל תוך המיתוס, לפרקו, להרכיבו מחדש ועל ידי כך לתת לו חיים. אלא שבכל העלאה באוב ישנו סיכון, שכן עולם המתים (הסטרא אחרא) הוא אפל ולא צפוי. נשמותיהם שדבקות זו בזו  זולגות אחת אל גופו של השנייה ויוצרות ערב רב של זהויות וצורות. זכר ונקבה, נקבה וזכר.

פסקול: Oy Division -אוי דיוויז`ן 1."די נאכט"- Di Nakht 2."חתונה ליד און פריילעכס"- Wedding Song and Freylechs Haruomi Hosono; 3. קטע מתוך ההצגה "הדיבוק" באדיבות תיאטרון הבימה.

אוב, יום שישי ה-14.8, 22:00 -24:00, מרכז ענבל, סוזן דלל, יחיאלי 6, תל אביב

תגובות