מדריך

לכל השדים והרוחות

אשה מגלה שבעלה, התמים, האדיש וחסר האונים, בוגד בה עם מזכירה צעירה, לאחר שנכנס בו "שד הצהריים" שתוקף גברים ודוחף אותם לחפש ריגושים חדשים וצעירים

בית ציוני אמריקה, תל אביב, 17-10-2009 20:30
לכל השדים והרוחותיחצ

גיבורת המחזה היא אשה, באמצע החיים, הנשואה באושר ועושר לאביר נעוריה, אם לילד. היא ובעלה מנהלים רוטינה מוכרת ונעימה. היא נהנית לארח את חבריו לקוסקוס ביתי ולחגוג על כרטיס האשראי שלו - ממש גן עדן ומבחינתה שהשגרה תמשיך לעולם ועד.

ואז, פתאום, כרעם ביום בהיר, היא מגלה שבעלה, התמים, האדיש וחסר האונים, נכנס בו "שד הצהריים" והוא בוגד בה עם מזכירה צעירה - "הפייה" שלו וטוען שהיא היחידה שמבינה אותו וממש קוראת את מחשבותיו. מרגע זה ואיך, הופכים חייה של הגיבורה לגהינום - היא לא מקבלת את בגידתו ומחליטה להעיף אותו מביתה, שוקלת להתאבד, נאבקת ביחסה המלגלג של החברה, מתמכרת לכדורים, לרחמים עצמיים, מוצאת לעצמה שני חברים חדשים: דג הזהב והמקרר הטומן בחובו שלל מאכלים לשלל סיטואציות, מנסה לחדש את נעוריה, לעשות דיאטות, למצוא את האהבות הישנות שלה, להתנחם בחברים שלו, בחברות שלה וכשכלו כל הקיצים, היא פונה אל המשפחה שמזכירה לה את "שד הצהריים" שתוקף גברים באמצע החיים ודוחף אותם לחפש ריגושים חדשים וצעירים. אותו "שד הצהריים" עליו שמעה סיפורים שעברו מדור לדור שתוקף רק גברים והפעם היא הקרבן.

כל ההתמודדויות שלה עם הספקות, הציפיות, האכזבות, הייסורים והכעס מעלות שאלות נוקבות על החיים - מהם חיי הנישואים? האם לסלוח או לרצוח? כיצד לפתוח בחיים חדשים? מתי באמת יהיה שיוויון בין גברים לנשים? האם תמיד האשה תצטרך להתמודד עם הקריירה והבית?  

המחזה נחל הצלחה גדולה בצרפת ובבלגיה  והוא תורגם במיוחד להפקה זאת.

שד הצהריים, יום שבת ה-17.10, 20:30, בית ציוני אמריקה, דניאל פריש פינת אבן גבירול, תל אביב

תגובות