מדריך

כך רוקדים השותלים

הופעות של רן כהן, לא דובים, תעני אסתר ועליזה חווה ומסיבה פרועה, בערב התרמה למען שתילת עצים וחינוך ירוק בנגב

סלונה, יפו, 21-01-2009 21:00
כך רוקדים השותלים

 שתלה הוא פרויקט שמטרתו נטיעות עצים וחינוך אודות סגולותיהם וחשיבותם. הפרויקט מתמקד באיזור הנגב לטובת הקהילות הבדואיות והיהודיות ולטובת הסביבה. http://www.bustan.org/pro.asp?id=29

 

שתלה משתף פעולה עם ארגונים מקומיים, עיריות, וחברות לאיתור שטחים מתאימים כגון שטחים ציבוריים מוזנחים (בתי ספר, בתי חולים וכו'). המטרה לעודד גופים אלו לצמצם את פליטות הפחמן (ולשאוף לנטרליות פחמן) ולהיות אקטיבים בנטיעה וטיפוח העצים. רבים מהאנשים באיזורים אלה אינם מודעים כלל לעולם הזה, שהוא חלק כל כך בסיסי בחינוך וביום-יום של כולנו.  הפרויקט שם לעצמו מטרה להשפיע דרך מיזמי חינוך ברמת הקהילות ולהרחיב אופקים למוסדות ויחידים לגבי חשיבות העצים. פרויקט שתלה יוזם מפגשים ציבוריים, סמינרים והכשרות על עצים מקומיים, חשיבותם והדרך לטפחם. מיזמי חינוך ציבוריים משמשמים להגברת מודעות, מחויבות, והרתמות לפרויקט. נדבך חשוב נוסף הוא מחקר. יעור צריך להיעשות בחכמה, עם עצים "ילידים" ומגוונים. הפרויקט ישמש גם מאגר ידע לשיפור בחירת העצים הנכונים, מיקומם, ואחזקתם.

על מנת להביא את הפעילות להיקף הרצוי ולהגיע לכמות סבירה של מוסדות - נדרשים, בעיקר, עצים. ישנן מספר חממות שנרתמו לפרויקט ומוכנות לספק שתילים במחיר עלות. לשם הוצאה זו, מתקיים ערב זה, שהוא חוויה מוסיקלית ומסיבה מגניבה, ובו יתרמו הנוכחים להצלחת הפרויקט לפי רצונם ויכולתם. הכסף שיגויס יהווה את תקציב הפרויקט לשנה הקרובה, ויאפשר הגעה לאחוז משמעותי ממוסדות החינוך של האיזור.

רן כהן: www.myspace.com/rancohenmusic 

תעני אסתר : www.myspace.com/taanitesther 

לא דובים:  www.myspace.com/lodubim 

עליזה חווה:  http://www.myspace.com/alizahava

 

ערב התרמה לשתלה, יום רביעי ה-21.1, 21:00, סלונה, תרצה 17, יפו

תגובות