מדריך

ביטים בחלל

דיג'יי טים סוויני (DFA), בעליה של תכנית הרדיו המצליחה, Beats in Space, מגיע לביקור בארץ. יארחו אותו אגוזי ורביד (בוטניקה)

ברזילי, תל אביב, 23-01-2009 23:30

טים סוויני החל לסובב תקליטים בגיל 15 ובעצם פתח בקריירה מפוארת שהפנתה עליו את אור הזרקורים. בשנת 99' החל את לימודיו בNYU במגמת Music Technology ומייד הקים תכנית רדיו ב-WNTU AM Digital. התכנית Beats in Space של סוויני עברה לתדר ה-FM ולשידור ברשת בסטרימים ובפודקאסטים, ומשכה קהל רב בזכות מגוון רחב של אמנים אורחים וז'אנרים. בין האמנים שהתארחו בתכנית אפשר למנות את קארל קרייג, דיג'יי פוד, ג'ואקים, סטייסי פולן, דיפלו, סימיאן מובייל דיסקו, ארול אלקאן ופרינס תומאס, כמו גם עמיתיו ללייבל DFA - חואן מקלין, הוט צ'יפ, ג'יימס מרפי ועוד רבים וטובים אחרים.

שורה של מפגשים מקריים גרמו לסוויני למצוא את הסאונד המגוון שלו - אחרי שנה בניו-יורק הוא פגש את דיג'יי ההיפ-הופ האגדי - סטיינסקי. סוויני מזמין אותו להתארח בתכנית שלו. בהמשך טים התמחה אצל סטיינסקי באולפן וניסה לספוג כמה שרק היה יכול מאוסף התקליטים ה-ע-צ-ו-ם של האיש והאגדה. ההתמחות לבסוף הובילה לכך שטים זכה לנגן בהופעת הפתיחה של Double Dee & Steinski.

מפגש נוסף שהשפיע רבות על הקריירה של סוויני הוא עם טים גולדסוורת'י שהפיק את הראפצ'ור ובדיוק הקים לייבל חדש - הלא הוא DFA שלימים הפך להיות מהלייבלים החזקים והמשפיעים בעולם. טים החל התמחות נוספת הפעם ב-DFA אצל גולדסוורת'י וג'יימס מרפי (אל.סי.די סאונדסיסטם), שני מפיקים ענקיים שמוכנים לחלוק את הידע ההפקתי והמוסיקלי שלהם. עבודתו ב-DFA הובילה אותו למספר שיתופי פעולה עם גולדסוורת'י, אלכס אקסצ'יינג, Radio 4, Ramellzee,  שיחרור מיקסים במגזינים נחשבים כמו מיוזיק מגזין, wire ובנוסף גם בpitchfork media ועוד. כיום הוא דיג'יי במשרה מלאה עם רקורד של תקלוטים בכל העולם.

תמיכה מקומית ייתנו אמיר אגוזי ונדב רביד מבוטניקה שיפתחו באלקטרוניקה גרובית וסקסית.

 

טים סוויני, יום שישי ה-23.1, 24:00, ברזילי, הרכב 13, תל אביב

תגובות