מדריך

רגאיי אנגלו-סקסי

טרבור סקס, מחלוצי הסאונדסיסטמס באנגליה מגיע לביקור עם ערבוביה שמחה של רגאיי, רוטס ודאב

בוטלג, קינג ג'ורג' 48, תל אביב, 23-10-2013 23:00

תגיות: בוטלג, טרבור סקס, Trevor Sax

Trevor Sax::

טרבור סקס הוא מחלוצי הדור הראשון של הסאונדסיסטמס באנגליה, שפרץ עם פריחת הרגאיי הראשונה בתחילת שנות השבעים. היה זה אז תור הזהב של תרבות הסאונדסיסטם באנגליה, במיוחד לקראת אמצע העשור, אז נפגשו תנועות הסקא והפאנק והרגאיי הפך למוסיקת המחאה הרשמית של אנגליה וסאונדסיסטמס רבים הסתובבו בכל אנגליה וניגנו את הלהיטים האחרונים מג'מייקה במועדונים וברחוב.

סקס, ביחד עם מספר חברים, היה חלק מאותה תנועה ועם סוף אותו עשור כבר ביסס לעצמו שם של סאונדסיסטם מוביל בלונדון. פסטיבל נוטינג היל המפורסם היה לו, כמו לרבים, קרש הקפיצה, הקרנבל הכי גדול שנערך באנגליה ובאירופה כל שנה, המבוסס לחלוטין על סאונדסיסטמס הפך לבמה המרכזית, בה כל שנה היה טרבור סקס גונב את ההצגהומעלה את קרנו בקרב כל חובבי הרגאיי באנגליה. כל שנה, עד היום.

עם תחילת שנות ה-80', כשהסאונד שלו כבר נחשב המוביל בלונדון, הוא מקים את סקסון סטודיו אינטרנשיונל, אולפן הקלטות וחברת תקליטים, שתהווה כבסיס החומרי לסאונד. השם הגדול שקנה לעצמו מושך אליו אומנים מובילים מאנגליה ומג'מייקה והלייבל הופך לסמן מוביל ברגאיי. במהלך שני עשורים זכה סקסון סטודיו להקליט את האומנים הגדולים של הרגאיי ולהפריח כמה מלהיטי הרגאיי שכבשו את המצעדים הלאומיים במקומות הראשונים (בהחלט הישג נדיר באנגליה).במקביל, במשך כל שנות השמונים, כבש הסאונדסיסטם של סקס את השליטה באנגליה והחל מבסס עצמו כהגמוניה,מנצח בכל שנה בסאונדקלאש הלאומי וזוכה בכל שנה כדי ג'יי והסלקטור האהוב על הקהל בכל משאל שנערך.

ההצלחה הובילה גם לסיבובי הופעות עולמיים, כולל בארה"ב, בג'מייקה ובאפריקה. ב-94', עשה סקס היסטוריה, כאשר זכה בקלאש העולמי שנערך בניו יורק, מול סאונדסיסטמס מג'מייקה ואמריקה, בפעם הראשונה שסאונד מאנגליה זוכה בתחרות, בזכות ההגשה המקורית שלו והדאב פלייטס האקסלוסיביים והנדירים ביותר שהשמיע .

למרות הוותק הרב, שצעירים מוכשרים רבים נושפים בעורפו, סקסון סאונד הוא עדיין הסאונד הפופולרי, המפותח והמתקדם ביותר באנגליה, מקדים את כולם בכמה צעדים ומתעלה על כל מתחרה בזכות אוצר מוסיקלי נדיר ועומד על הבמות כבר מעל לשלושים שנה.

יחממו: A-mar sound, Rudeboy sound ו-Tabasco - badbwoy international.

הכירו את טרבור:

 

תגובות