מדריך

מצייר לפי הביט

גרי בייסמן, אחד המאיירים הפרובוקטיביים והבולטים בסצינת האמנות הפופלרית באל.איי, מצייר בלייב, לצליליו של יוגו

האוזן בר, תל אביב, 17-01-2009 21:00
מצייר לפי הביט

גרי בייסמן הוא כישרון רב תחומי וכוכב על בסצנה האלטרנטיבית של האמנות הפופולארית העכשווית בלוס אנג'לס ונחשב לאחד האמנים הפוריים, המגוונים והמשפיעים ביותר בתחומו. בייסמן זכה בפרס BAFTA ובשלושה פרסי Emmy ועבד עם אולפני דיסני, ניו יורק טיימס, ניויורקר, מרסדס בנץ, קודאק, נייקי ועוד.

מלבד היותו אחד המאיירים המפורסמים בארה"ב, יוצר בייסמן בתחומים ובמדיומים שונים כגון: אנימציה, טלוויזיה, פרסום, עיצוב צעצועי ויניל ואופנה. את עשייתו האמנותית המגוונת מכנה בייסמן Pervasive Art (אמנות מחלחלת). לדבריו זו אמנות החותרת לטשטש את הגבולות בין אמנות גבוהה לאמנות נמוכה, בין עשייה אמנותית גרידא לבין תחומי יצירה אחרים כמו איור, גרפיקה, עיצוב, אופנה וכיוצא בזה. עבורו, כל מדיום לגיטימי מעצם היותו כלי נאמן לביטוי יצירתי אינדיבידואלי של כל אמן ואמן באשר הוא. זו לטענתו תפיסה אמנותית המשקפת באופן האותנטי והרלוונטי ביותר את התקופה הנוכחית בה אנו חיים.

אל תוך יצירתו של בייסמן מתנקזים מקורות השראה רבים, החל מציטוטים קלאסיים ונוצרים מתולדות האמנות (כ-pieta ומחזות בקחנליאות), הפופ ארט, אמנות יפנית עכשווית (יושיטומו נארה, מורקאמי ועוד), וכלה בדמויות המבוססות על תעשיית ה Cartoonsהאמריקאית משנות ה 30 וה 40 של המאה ה 21, כגון: פליקס החתול, Pete the Pup, Freddy Kilowatt ועוד.

גארי בייסמן באקט לייב, יום שבת ה-17.1, 21:00, האוזן בר, קינג ג'ורג' 48, תל אביב

הכניסה חופשית! 

תגובות