מדריך

מטבוחה ילדונת, מה את בוכה?

13 שנים מאז הקמתה, חוזרת מטבוחה, להקה שמאגדת בתוכה חברים מאטליז, פאניק אנסמבל ואינפקציה, למופע איחוד חד-פעמי ומרתק

לבונטין 7, תל אביב, 08-01-2009 20:30
מטבוחה ילדונת, מה את בוכה?

מטבוחה היא הפרויקט המוזיקלי השני של גיא בן שטרית, המייסד והכותב העיקרי של להקת הקאלט אינפקציה ולהקת אטליז. מטבוחה הוקמה בשנת 1996, מתוך מפגש של בן שטרית עם עמרי הנגבי וירון שראל חבריו לאינפקציה ועם מוזיקאי הג'ז החופשי והנויז יפתח כדן (חמישיית אלברט בגר).

הרביעייה ניגנה חומרים אינסטרומנטליים שנטעו את העיבודים והסגנון המוזיקלי של ההרכב. ההופעה הנדירה היחידה של מטבוחה בפורמט זה התקיימה בגלריה לאמנות "סוגי" ביפו. בשנת 1997 פגש בן שטרית את הזמרת יעל קראוס (פאניק אנסמבל, בוסה), מפגש שהוביל לחיבור מוזיקלי מיידי וצירופה כסולנית ללהקה. מטבוחה לא זכתה לשחרר חומרים בצורה רשמית, אך הקליטה חומרים רבים. את חלקם ניתן לשמוע ב-Myspace החדש של ההרכב.

הערב, 13 שנים מאז הקמתה ואחרי פגרה של 9 שנים, תעלה מטבוחה לראשונה על הבמה ותקיים הופעה מלאה מהחומרים.הזדמנות חד פעמית להופעה שהיא שילוב של כמה מהיוצרים המרתקים באינדי המקומי. מוזיקה אקוסטית, רוק אקלקטי וג'אז חופשי מתמזגים יחד לשטף מוסיקלי צבעוני ומיוחד.

חברי מטבוחה: יעל קראוס - שירה, גיא בן שטרית - גיטרה, עמרי הנגבי - תופים, יפתח כדן - גיטרה, גיא 'גולדי' זהבי - בס, נועה הגש - קלידים.

מטבוחה בהופעה, יום חמישי ה-8.1, 20:30, לבונטין 7, תל אביב

תגובות