מדריך

קיבוץ גלויות

להקת הנונסנס-רוק הפולנית Mitch & Mitch במופע משותף וחד-פעמי עם הרכב הכליזמר-קור-אוונט-בוקס-ג'אז הישראלי קרוזנשטרן ופרוחוד

בארבי, תל אביב, 17-12-2008 22:00
קיבוץ גלויות

במופע המשותף של מיץ' ומיץ' וקרוזנשטרן ופרוחוד בישראל, פרט להופעות של שתי הלהקות בנפרד, הם יבצעו יחד כמה מיצירותיו של זליג רביצ'ניאק - גאון מוסיקלי מומצא לחלוטין, פרי דמיונם הקודח של המיצ'ים והקרוזנשטרנים. המופע ייסוב סביב המוסיקה של גדול המלחינים הפולנים-יהודים, סיפור חייו וחיבתו הידועה למירוצי תיקנים. 

Mitch & Mitch נוסדו בשנת 2002 ע"י שניים מיוצאי להקת הפוסט-פאנק האגדית Starzy Singers מוורשה, מאז הוציאו שני אלבומים. הם מגדירים עצמם "דואט של חמישה אנשים"; בנוסף לשני המיצ'ים המקוריים, ההרכב כולל גם את ג'יימס בונד מיץ', סיריוס מיץ' ומיסטר ביץ'. טווח ההשפעות שלהם משתרע מפאנק-רוק לאלקטרוניקה וג'אז דרך מלחינים כמו הנרי מנסיני, ברט בכרך וג'ון זורן. המופע החי יוצא-הדופן שלהם זרע הרס באינספור ערים בפולין ובאירופה המערבית, בין השאר ב"טור הסופרמרקטים" של הלהקה בפורטוגל. 

 "קראטה-איגרוף-ג'אז" כך חברי  קרוזנשטרן ופרוחוד מכנים באירוניה את הסגנון האופייני של הלהקה, תוך שהם צוחקים על כל ניסיון לסווג את המוסיקה שלהם. ניגונים חסידיים, הארדקור-פאנק שובר שיניים, רוק מתקדם וג'אז חופשי מתמזגים יחד לשטף מוסיקלי עוצמתי ומהודק. אפשר לשאוב מהמוסיקה שלהם הנאה אינטלקטואלית, ואפשר גם לרקוד אותה מהרגע הראשון. הלהקה נוסדה ב-2002 אחרי מפגש בין הבסיסט והמלחין איגור קרוטוגולוב לקלרניטן רוסלן גרוס [לשעבר מהרכב המטאל פורץ-הדרך Rabies Caste ]. במהרה הם צירפו להרכב גם את המתופף הצעיר והמוכשר גיא שכטר [ED, קרוסלה]. ב-2008 הצטרף ללהקה האקורדיוניסט בוריס מרצינובסקי [פאניק אנסמבל, אביב גדג', ג'וליה אייזנברג]. עד היום  קרוזנשטרן ופרוחוד הוציאו 4 אלבומים בלייבל הישראלי העצמאי Auris Media, האחרון שבהם הוא דיסק משותף עם הדואו הצרפתי Vialka.

קרוזנשטרן ופרוחוד ומית' אנד מיץ', יום רביעי ה-17.12, 22:00, בארבי, קיבוץ גלויות 52, תל אביב

תגובות