מדריך

סיציליה במזרח

מפגש מחודש בין שירת העם הסיציליאנית לבין שורשיה הערביים, במופע עם כלי נגינה מסורתיים, בעיבודים מקוריים וחדשים

לבונטין 7, תל אביב, 26-11-2008 20:30
סיציליה במזרח

 סיציליה במזרח:

מפגש מחודש זה בין שירת העם הסיציליאנית לבין שורשיה הערביים הוא גם מפגש בין תרבויותיהם של המוסלמים, הנוצרים והיהודים, המחדשות את השיח רב העוצמה שבכוחו צמחו מסורות המוסיקה של המזרח התיכון. שירי הדת, שירי העבודה, שירי הערש, שירי הריקוד ושירי האהבה שבמופע - יבוצעו  בכלים מסורתיים מן המורשת הסיציליאנית, ובעיבודיהם המקוריים של המוסיקאים המשתתפים בו.

אל הזמרת הישראלית ממוצא איטלקי שרלט שולמית אוטולנגי ואל המלחין אורציו קורסרו חוברים במופע נגן כלי ההקשה אייב דורון ונגן העוּד יואל בן שמחון. כל אחד מן המוסיקאים הללו, רב-אמן בתחומו, מביא אל היצירה המשותפת את שפתו הייחודית, ויחד נוצרת הרמוניה חדשה, שיסודותיה נטועים בעבר.

שרלט שולמית אוטולנגי, יוצרת, מבצעת וחוקרת. נולדה וגדלה במילאנו שבאיטליה. בשנים האחרונות חוזרת אוטולנגי לשורשיה המוסיקליים, ומתמסרת לחקר ולביצוע של תפילות ופיוטים מן המסורת היהודית-איטלקית עליה גדלה. היא הופיעה ברחבי איטליה, בין היתר בחסותו של הנשיא האיטלקי קרלו אזליו קיאמפי, וכן בשגרירות ישראל בוותיקן.

אורציו קורסרו, יליד מסינה, הוא מורה, נגן, מלחין ואחד החוקרים החשובים ביותר של המוסיקה האתנית בסיציליה. קורסרו, שמנגן על כלים רבים, מתמחה בעיקר בנגינה על הזמפונייה (כלי נגינה סיציליאני עתיק, סוג של חמת חלילים).

סיציליה במזרח, יום רביעי ה-26.11, 20:30, לבונטין 7, תל אביב

תגובות