מדריך

איטס דיסקו טיים!

הבלוק מציג - פסטיבל דיסקו ב-3 רחבות ו-13 דיג'ייז, שישלב בין הדיסקו הקלאסי לבין המוטציות העדכניות שלו בערב שיקפוץ בין עשורים אבל יקפיד לשמר את הגרוב

הבלוק, תל אביב, 28-11-2008 23:30
איטס דיסקו טיים!

המוזיקה שנוגנה במועדוני האנדרגראונד של ניו יורק בשנות ה70 ותחילת ה80, והובילה להתפתחות מוזיקת ההאוס, רחוקה מאוד מהדימוי הקיטצ'י שדבק במילה. דיסקו - קצבים רועמים, בסים שמנים, ווקאלים מסמרי שיער, שכבות שלאלקטרוניקה שגם היום נשמעת עדכנית וחדשנית ואווירה היפנוטית שקשה לעמוד בקסמה.

בשנים האחרונות עובר הדיסקו רנאסנס אדיר בעולם - בברלין, לונדון, ארה"ב, שוק הר-אדיטים מוצף בקטעים חדשים שלוקחים קלסיקות דיסקו ישנות, מעדכנים את הסאונד שלהם לשנות האלפיים ומעיפים אותם לספרות חדשות.

שלושה עשר מטובי תקליטני העיר ינגנו סוגים שונים של דיסקו - מקלאסיקות האנדרגראונד של הפאראדייס גאראז', דרך דיסקו-פאנק מודרני, רה אדיטים שמשלבים אלמנטים של אלקטרו, פאנק ואסיד ואפילו חדר 1974 בלאונג' שיוקדשלדיסקו קיטץ' - הלהיטים הגדולים ממצעדי הפזמונים של שנות ה70.

בחדר הגדול שיוקדש לקלאסיקות גאראז', דיסקו רה-אידטס מודרניים, אלקטרו-פאנק ודיסקו פאנק, ינגנו:

חבורת הדיסקו של ירון טראקס (הבלוק), עידן גבריאל ואלעד רון (סימפל ט'ינגס), שימשיכו עם מסורת מסיבות הדיסקו שלהם שמתחקות אחרי הפרדייס גאראג', אחריהם יעלה שימי סוניק (סוליקו) שינגן פיוצ'ר דיסקו ופיוצ'ר פאנק שמדגישים יותר את הצד הגרובי של הז'אנר עם שילובים של האוס וברייקביט וקלאסיקות נדירות. יסגרו ברחבה הראשית: דיסקוקומנדו (ברייק איט) שמביאים את בשורת הניו דיסקו לרחבות המקומיות עם סטים שמתבססים על התוצרת של לייבלים כמוEviron, permanent vacation ומגיעים עד לאיטלו דיסקו מודרני.

בחצר שתהיה באווירה קצת יותר משוחררת וגרובית, עם אולד סקול דיסקו היפ הופ ובוגי, ינגנו:

יוגו, אמיר אגוזי (בוטניקה), מיקסמונסטר (אורי ורטהיים מהתפוחים ורדיוטריפ), קלאצ'יק (סטאקאנצ'יק) וגלית גרינר (קול הקמפוס 106FM).

ובלאונג' - חדר 1974 עם להיטי הדיסקו הגדולים מכל הזמנים, נגיעות של דיסקו_טראש, ופארטי וויבס של סטרדיי נייט פייבר, פלאשדאנס, הבי.ג'יז ועוד, בניצוחם של צח זמרוני ורון רבין (1984) והאורחת המיוחדת - מיס ג'בקה (לטס דיסקו).

דיסקו רבייבל, יום שישי ה-28.11, 23:30, הבלוק, דוד חכמי 35, תל אביב

תגובות