מדריך

קולולו חגיגה

קולולוש לוקחים את הגרוב המקומי צעד קדימה ומציגים אלבום אולפן ראשון. ביום חמישי יעלה ההרכב על במת הברזילי להופעה חגיגית עם אורחים והפתעות.

ברזילי, הרכב 13 תל אביב, 20-11-2008 22:00
קולולו חגיגה

ההרכב הוקם ב- 2003 כשחבורת מוזיקאים מוכשרת במיוחד חברה לכדי חטיבה אנרגטית ושמחה במיוחד ואימצה לעצמה את הביטוי הירושלמי לשמחה: "קולולולוש".

קולולוש יצרו שילוב מענג בין היפ הופ, ראפ, ג'אז ופאנק והופעותיה הפכו לשם דבר בנוף המקומי. הלהקה כוללת את הגיטריסט יובל גרשטיין, את הראפר רבל סאן, את הבסיסט אורי וינוקור (מי שאמון על ההפקה המוזיקלית של אלבומו המדובר של אסף אבידן), את אריק לוי בסקסופון, החצוצרן ספי ציזלינג והמתופף יוגב שיטרית.

קולולוש לוקחים את הגרוב המקומי צעד קדימה ומציגים אלבום אולפן ראשון. הסינגל הראשון מתוכו "People Of The Streets" מציג שילוב מושלם בין גרוב שחור כמיטב המסורת האפרו-אמריקאית לבין מלודיות ים תיכוניות שמנוגנות על סקסופון וחצוצרה. 

במהלך חודשיים בפילדלפיה הקליטה כנופיית הגרוב הירושלמית אלבום בלתי מתפשר וגדוש כשרון. מפיק האלבום דיוויד אייבורי היה מועמד לגראמי האמריקאי על עבודתו עם הרוטס, פאטי לאבל, אריקה באדו ואחרים. הלהקה יצאה לארה"ב בינואר 2008 כדי לגבש סופית החומרים לאלבום ובפברואר 2008 נכנסה לאולפן כשאייבורי בתא הטייס של ההפקה והלהקה מתפקדת כחטיבת קצב שופעת אנרגיות ורעיונות טריים. באלבום מתארחים שניים מהמוזיקאים המוערכים בפילדלפיה: זמר הסול הוותיק באני סיגלר והפרקשניסט פאבלו באפטיסטה שעבד עם אלישיה קיז, ג'יל סקוט וזמרת הג'אז דיאן ריבס.

ב- 2007 יצאה הלהקה לסיבוב הופעות ראשון בחו"ל וחזרה מצוידת בחוויות בלתי נשכחות מהופעות באנגליה, גרמניה, בולגריה, צ'כיה, צרפת, הונגריה, שבדיה והופעה בלתי נשכחת בפסטיבל Spancirfest בקרואטיה.

מרבית הטקסטים של הלהקה מושרים באנגלית, מקצתם בעברית וכולם פרי עטו של רבל סאן הסולן- משורר.

הלהקה תצא לסיבובי הופעות באירופה וארה"ב במהלך 2009 לחגוג את יציאת האלבום שיופץ גם אונליין ברחבי העולם. רגע לפני, הם  מגיעים לברזילי להופעה חגיגית עם האורחים גורי אלפי, אסף אבידן, מירה עווד ורבקה קנטר.

 

קולולוש בהופעה, יום חמישי ה-20.11, 22:00, ברזילי, הרכב 13, תל אביב

תגובות