מדריך

צ'ארלי וחצי

צ'ארלי מגירה, גיבור גיטרה מעולם אחר, חוזר להופיע עם הרכב חדש - המודרן דאנס קלאב

האוזן בר, תל אביב, 04-07-2009 22:30
צ'ארלי וחצייחצ

קהילת גיבורי הגיטרה העולמית לא יכלה לחלום על גיבור ישראלי טוב יותר ממר צ'ארלי מגירה (נולד: גבי אבודרהם). לאחר פעילותו עם להקת השנק במהלך שנות התשעים, צ'ארלי גיבש את זהותו החדשה כאומן עצמאי ובשנת 2001 הוציא את תקליטו הראשון ("דה אבטומטיק מיסטרזינגר ממבו שיק") בהוצאה עצמאית. הדיסק, בליווי ההופעות ההזויות משהו בנוף המקומי, זכה למעמד קאלט שהביא את הלייבל פאקט רקורדס להחתמת הבחור ולשחרור האלבום בצורה מסודרת. אל צ'ארלי חברה מיכל קהן (נערת ההפקר), פיגורת רוק'נ'רול מקומית בפני עצמה, ואת הליין-אפ השלים פרנסיסקו המתופף (משה סיני). מתוך אלבום זה יצא "רוק בעברית" כסינגל משותף עם רוקסטאר וואנאבי.

תוך הופעות וחזרות התגבש החומר לאלבום השני, "פרגמנטים רוק'נ'רולים", שיצא בלייבל אודיו קולאז' (מטמורפוזה של פאקט רקורדס). האלבום לקח את הקונספט הראשוני של צ'ארלי קדימה ויצר בועה מקומית קטנה של מעריצים נלהבים. צ'ארלי המשיך להופיע עם ההרכב בכל מקום אפשרי תוך חבירה אל הרכבים קשים יותר כמו היהודונים ומאידך הופיע בהצלחה יתרה במעוזי השיק הכי נחשבים של תל אביב.

בסוף שנת 2004 צ'ארלי השלים את הקשר עם היהודונים בהקלטת, מיקסוס והפקת אלבום הבכורה שלהם, ולקראת אמצע שנת 2005 צעד קדימה והפך ללהקה. צ'ארלי מגירה ונערת ההפקר לקחו הפסקה ונוצרה No Hay Banda ("אין כאן להקה", משפט שלקח מהסרט מלהולאנד דרייב של דיויד לינץ'), כאשר יוני קיפר (לשעבר המיותרים) הצטרף אל גבי ומיכל בדרך החדשה. נו היי באנדה היוה שינוי סגנון מוסיקלי מרוקאבילי פיפטיזי לרוק מעודכן וקודר ומספר הופעות נערכו תחת שם זה, אך עדיין, לאלבום השלישי שלו שהקליט עמם בחר לקרוא בפשטות Charlie Megira und Hefker Girl. האלבום יצא בסוף 2006 בלייבל הפרטי שהקים, Charlie Megira Productions.

 

2008 חשפה פרוייקט חדש שלו - הטרה לה לה לה בויז, יחד עם שוקי צרפתי (באס) ויניב שרון (תופים) מהיהודונים. הפעם הסגנון היה קרוב יותר לפוסט Pאנק / נו ווייב אמריקני. כעת הוא חוזר אל הבמה עם הרכב חדש בשם המודרן דאנס קלאב.

 

צ'ארלי מגירה והמודרן דאנס קלאב, יום שבת ה-4.7 22:30, האוזן בר, קינג ג'ורג' 48, תל אביב

תגובות