מדריך

אודיו וידאו ירושלמי גרמני

סבסטיאן מייזנר (Klimek) התאהב בארץ הקודש ועכשיו הוא מגיע להופעה וכיתת אמן בעיר בירתנו

בית הספר מוסררה, ירושלים, 09-05-2007 20:00
אודיו וידאו ירושלמי גרמני
סבסטיאן מייזנר מהלייבל הגרמני Kompakt היה לאחד האמנים הראשונים בעולם שניגנו גליצ'. מייזנר היה חלק מהלייבל הגרמני Mille Plateaux, מעוז הקליקס אנד קאטס של סוף שנות התשעים. כמו כן יש לו חלק בולט בזרם ה- Ambient Pop ש"קומפקט" הוא הלייבל המוביל בו. ייחודו של סבטסיאן הוא בשילוב בין אמביאנט נוגה ומרגש לבין עמדות חברתיות מוצקות וטיפול בנושאים מורכבים, חלקם בעלי אופי פוליטי.

את הפן הישראלי שלו החל מייזנר באלבום האחרון שלו, Into the Void, אשר נעשה בשיתוף המוזיקאים הישראליים ערן זקס ורן סלוין. באחד הפרויקטים עליהם עבד השיתוף הפעולה הישראלי גרמני, אספו יחדיו חומרים אלטרנטיביים שנוצרו בישראל ובעיקר בירושלים החל משנות השמונים (נושאי המגבעת, להקת ישראל וכו') וריכז אותם על גבי DVD, CD ותקליט כפול שיצאו ב Mille Plateaux. כמו כן מייזנר הוא אספן מוזיקה אובססיבי שמתקלט חומרים מגוונים - מאמבייאנט, היפ-הופ ועד מטאל.

במהלך שנות האלפיים יצר אמן המולטימדיה שורה של פרויקטים, במדיות דיגיטאליות שונות, שקשורים כולם באספקטים שונים של עיר ירושלים. בכיתת אמן שיעביר יסקור מייזנר את התפתחות הפרוייקטים, שהחלו עם דיסק של מוזיקה אלקטרונית בלייבל הגרמני Mille Plateaux והתפתחו לכדי רשת אמנים בינלאומית, שמתפרשת כיום על פני המזרח התיכון במטרה להוות פלטפורמה אלטרנטיבית למפגש בין אמנים שמסרבים לקבל מן המוכן מערכות של הגדרות וזהויות.

מאוחר יותר בערב יעלה את המופע האודיו ויזואלי שלו "Ghetto Ambient" הבוחן סביבות אורבאניות וכפריות שניתן להגדירן כ"לא מקום", בהם זהות והיסטוריה הם בעלי חשיבות מועטה ויחסים חברתיים הם מינימאליים. בעזרת שינויים איטיים בטקסטורות אודיו-ויזואליות, הפרויקט מנסה להטמיע את הגדרת ה"לא-מקום" בעזרת התמקדות במאפיינים מבניים של סביבת החיים היומיומית, מבלי להתעלם מהארכיטקטורה והגיאוגרפיה שלה, ומתמקד בשינויי משמעות שמתרחשים סביבנו ב"עולם של הפוסט-גלובליזציה".

סבסטיאן מייזנר בירושלים, רביעי ה-9.5,

12:00 - כיתת אמן  בבית הספר מוסררה, רח' הע"ח 9, ירושלים.

20:15 - הופעה באותו המקום.

תגובות