מדריך

שיירת הרוכבים

בום פם חוזרים להופיע עם קריצה לאלבום חדש ושירי האלבומים הקודמים

האוזן בר, תל אביב, 07-04-2010 22:30
שיירת הרוכביםרונן ללנה

הבסיס ללהקת בום פם הונח עוד בזמן לימודיהם של שלושה מחברי הלהקה בתיכון תלמה ילין. אורי כנרות, עוזי פיינרמן ו"טובי", למדו שם מוסיקה אך לא ניגנו יחדיו בלהקה כלשהי. כנרות ופיינרמן התנסו בג'ז, רוק, בלוז ופולק. "טובי" שהחל לנגן בבריטון כבר בגיל 9 ועבר לטובה בגיל 11, היה יותר בעולם המוסיקה הקלאסית. השלושה לא הפסיקו לנגן במהלך ואחרי הלימודים, בהרכבים שונים. כנרות ניגן בין היתר בלהקת הזוהרים ועם מיכל קאהן. פיינרמן ניגן בין היתר בגלגול הראשון של להקת איטליז, בהרכבי פולק וגא'ז רבים, טובי ניגן (ומנגן עד היום) בשורה של תזמורות קלאסיות.

בקיץ 2001 נסע כנרות לארה"ב לתקופה קצרה, עם כמה קלטות ישנות של מוסיקה ישראלית, שם נחבאו להם שני קטעים של אריס סאן. העוצמה והסגנון הייחודיים תפסו את כנרות והחזיר אותו למוסיקה ששמע בילדותו, שכן הוריו היו רקדנים בלהקה חובבנים בלקנית. כשחזר לארץ החל לחפור בקלטות ותקליטים ישנים של מוסיקה בלקנית ויוונית. באותה תקופה חלקו כנרות ופיינרמן דירה בדרום תל אביב והחלו להשתעשע בכל מיני קטעי נגינה של מוסיקה ערבית שפיינרמן למד מאחיו. טובי השתתף בג'אמים האלה, ובנובמבר 2002 הוקמה בום פם רשמית כשלישייה, עם כנרות ופיינרמן בגיטרות חשמליות וטובי בטובה ובבייס דראם. בום פם ניגנה מוסיקה מקורית בסגנון בלקני ויווני, מוסיקה יהודית וקטעים ערביים: מוסיקת עמים עם המון שמחה והשפעות של סרף רוק. במהלך השנה החלה בום פם לצבור תאוצה והופיעה הרבה.

ב-2003, אחרי שברי סחרוף שמע את הלהקה באחת מהופעותיה והתלהב מהסאונד הייחודי שלה, הוזמנה הלהקה לחמם את מינימל קומפקט באיחודם בהיכל התרבות, מאוחר יותר באותה שנה הצטרף ללהקה דודו כוכב. הופעת החימום למינימל קומפקט הובילה למפגש נוסף בין סחרוף לבום פם וב-2004 הם הקליטו יחד גירסה חדשה ללהיט של אריס סאן: "בום פם". היוקרתיים בפרנקפורט ובברלין. הערבים שם זכו להצלחה והקנו ללהקה בטחון ומחמאות בסצינת המוסיקה הבלקנית באירופה. בום פם המשיכו את העלייה והגל ושיתפה פעולה עם אנסמבל בת שבע במספר הופעות בסוזן דלל. ב 2005 חיממה בום פם את להקתו של במאי הקולנוע אמיר קוסטריצהThe No Smoking Orchestra , ואת הג'יפסי קינגז, כששתי הלהקות הגיעו לארץ. העבודה על אלבום הבכורה לא פסקה וב-2005 נסעה הלהקה שוב לגרמניה בכדי להקליט את האלבום באולפנים של דיג'יי שאנטל. את האלבום הפיקו חברי הלהקה עצמם עם מעט עזרה מהדי.ג'יי.

ב-2009 יוצא אלבומם השלישי,Puerto Rican Nights, שכולו גירסאות כיסוי לקטעים שניגנו בהופעות לאורך השנים. במסע שורשים רחב אופקים נודד האלבום בין שלל סגנונות ומקורות השראה גלובליים.

 בום פם בהופעה, יום רביעי ה-7.4, 22:30, האוזן בר, קינג ג'ורג' 48, תל אביב

תגובות