מדריך

משאבת סאונד

Hooverphonic, הרכב הטריפ הופ-אלקטרוני-רוק-פופ-אמביינט הבלגי, מגיע להופעה יחידה בארץ, בעקבות צאת אלבומם האחרון

בארבי, תל אביב, 20-11-2008 22:00
משאבת סאונד

הוברפוניק החלו את דרכם בשנת 1995, אז עוד הוגדרה המוזיקה שלהם כטריפ הופ, אך במהרה הרחיבו את היריעה הסגנונית שלהם ויצרו גם מוזיקה אלקטרונית, רוק, פופ, ואמביינט. זמן קצר לאחר השקת אלבום הבכורה A New Stereophonic Sound Spectacular פרשה ממנה הסולנית לייזי סאדוניוס (Liesje Sadonius), שאותה החליפה בהמשך ג'ייקי ארנרט (Geike Arnaert) שהודיעה בתחילת החודש הנוכחי על פרישתה מהלהקה לאחר סיבוב ההופעות הקרוב.

הלהקה שמתגאה בדיסקוגרפיה הכוללת שישה אלבומי אולפן, אלבום הופעה, ואלבום אוסף, מחזיקה מאחוריה לא מעט להיטים שהפכו לחלק מפסקולים של סרטים ופרסומות שונות, ביניהם השיר "2 Wicky" שהיה לחלק מפסקול הסרט "לגעת ביופי" של הבמאי האיטלקי ברנרדו ברטולויצ'י, וסרט האימה "אני יודע מה עשית בקיץ האחרון". השירים "Eden" ו-"This Strange Effect" הושמעו שניהם בעונה השלישית של סדרת הפעולה ניקיטה. השיר "Inhaler", סניגל מאלבום הבכורה של להקה, הופיע בסדרה CSI.

דווקא האלבום השישי והאחרון של הלהקה, The President Of The LSD Golf Club, שהופק ב-2007, יותר מעשור לאחר היווסדה, נחשב בעיני חבריה לאקספרמנטלי ביותר מבין אלו ששיחררה - האלבום הוקלט באופן חי באולפן במשך 11 ימים וללא שימוש בסינטיסייזרים ומחשבים, כלים שבהם נהגה הלהקה להשתמש עד כה; בנוסף, אלכס קלייר, כותב השירים, הבסיסט, והמפיק של הלהקה, השתמש לראשונה בקולו לליווי השירים. את השם שנתנה הלהקה לאלבום רצתה להעניק לאלבום השלישי שלה, שיצא בשנת 2000, אך נמנעה מלעשות זאת לאור דרישתה של חברת התקליטים שלה דאז, Epic Records, שפעלה בהתאם לתכתיבים של חברת האם סוני.

אלכס קלייר וריימונרד גירטס, החברים הנותרים בלהקה, לא חיכו הרבה בין בשר לחלב, וחמישה ימים אחרי ההודעה על עזיבתה של ג'ייקי ארנרט, הודיעו בעמוד המיספייס שלהם שהם מחפשים את מחליף או מחליפה, שמוזמנים לשלוח להם קורות חיים ושירים לדוגמא - אז אם חשבתם על קריירה מוזיקלית בחו"ל, זו ההזדמנות.

הוברפוניק בהופעה, יום חמישי ה-20.11, 22:00, בארבי, קיבוץ גלויות 52, תל אביב

תגובות