מדריך

מקהלה עליזה

מקהלת גבעול מארחת את אמן הקול דיוויד מוס בהפקה מרהיבה של מיצג קולי מקורי בבית העמודים, שיטשטש את הגבול בין הבמה לקהל

בית העמודים, תל אביב, 22-11-2008 17:00
מקהלה עליזה

מקהלת גבעול היא קבוצת מוזיקאים מוכשרים ומוכרים ממגוון רקעים שחברו לשיר ולהציג יחד. המקהלה יוצרת מוזיקה, מיצגי אמנות ופרפורמנס ארט ומציגה מיני פסטיבל חד פעמי באחד הבניינים הכי יפים בתל אביב. המקהלה תארח את הזמר האמריקאי דיוויד מוס שיגיע לעבוד עמה על ההפקה המיוחדת והחד פעמית. החלל הבלתי שגרתי ישבור את ההפרדה בין במה לקהל שקיימת באולמות סטנדרטיים ויזמין את הצופים למסע בנבכי חדריו שם יתחבאו צלילים וצבעים בכל מיני פינות. בחדר האמבטיה הם צפויים לפגוש את יובל "טובי" זולוטוב ובארון החשמל צפויה להתחבא ריף כהן.  

בתהליך העבודה על המופע יבואו לידי ביטוי מגוון התבלינים הייחודים של כל אחד מחברי המקהלה ודיוויד מוס בתפקיד השף יציג ארוחת טעימות רבת מנות מוזיקלית. בחלק מהחדרים יוצגו מיצבי-סאונד של חברי המקהלה, ביניהם: יוני סילבר, מיכל אופנהיים - לנדאו, נעמה יוריה, מאיה דוניץ ואחרים שמשלבים מגוון טכנולוגיות ורעיונות יוצאי דופן. בסוף הקונצרט ייהנה הקהל מתבשילים קולינאריים מעשה ידי המקהלה. בקומת הכניסה של הבניין יופעל בר משקאות אלכוהולי. 

החברים במקהלת גבעול, כולם מוסיקאים מהשורה הראשונה בארץ ובעולם, מגיעים מסגנונות מוזיקליים ואמנותיים שונים ומטרתם לחקור דרכים ליצירת סאונד חדש, וסוג חדש של פרפורמנס לא שגרתי המבוסס על כלי הביטוי הראשוני ביותר - הקול האנושי. הרפרטואר מגוון מאוד ומורכב בעיקר מיצירות חדשות (הנכתבות ע"י חברי ההרכב), יצירות המבוססות על אלתור, יצירות של מלחינים עכשוויים) קרן רוזנבאום, אלווין קוראן) ומהרפרטואר הקלאסי (ליגטי, בארטוק, מדרגלים ועוד). את המקהלה הקימו מאיה דוניץ ומיכל אופנהיים לנדאו שצמחו מקרקע של סצנות האוונגארד והן מנגנות, מאלתרות, שרות ויוצרות מוסיקה אקספרימנטלית שלא מתיישבת תחת תוויות מוסיקליות מוכנות מראש.  

 

חברי המקהלה: מאיה דוניץ, מיכל אופנהיים לנדאו, אייל תלמודי, קרני פוסטל, ריף כהן, אורי כנרות, טובי זולוטוב, יוני סילבר, נועם ענבר, יולה גדרון, נעמה יוריה, יובל מסקין, רביד כחלני, אדם שפלן וטליה אילן.  

דיוויד מוס (ארה"ב-ברלין) -  זמר, פרקשניסט, מלחין, שחקן, מורה, אוצר, מאלתר, יוצר תאטרון, ומספר סיפורים. דיויד מוס נחשב לאחד מהקולות החדשניים ביותר במוסיקה העכשווית. הופיע ברחבי העולם מאז 73' והציג למעלה מ 1000 הופעות סולו וב- 3000 קונצרטים במגוון שיתופי פעולה עם יוצרים יחודיים ואין סוף תזמורות על במות שונות. מוס הוא אחד מיזמי ומקימי Institute for Living Voice. ב2005 היה הסולן בקונצרט הפתיחה של הביאנלה בוונציה, וכן בקונצרט הפתיחה של הביאנלה למוסיקה בקווינס, ניו יורק. ב2003 הופיע ב Carnegie Hall והיה סולן בפילהרמונית של ברלין. מוס הופיע בפסטיבלים גדולים ברחבי העולם ועל מיטב הבמות בארה"ב ואירופה.

מקהלת גבעול ודיוויד מוס, יום שבת ה-22.11, 17:00, 19:30, 21:30, בית העמודים, רמב"ם פינת נחלת בנימין

תגובות