מדריך

גיבור גיטרה

דבנדרה אמנם ביטל אך גבע אלון החליט לפצות את המאוכזבים בהופעה חינמית, מלווה בחברי להקת TREE

בארבי, תל אביב, 17-06-2010 22:00
גיבור גיטרהיחצ

גבע אלון נולד וגדל בקיבוץ מעברות. הוא החל לנגן בגיטרה בגיל 12, כאשר עלה לכיתה ז' וככל הילדים נדרש לבחור חוג העשרה. הוא למד אצל חמישה מורים שונים עד שפגש באחרון - אלון אדלר - ששינה את כל התפיסה שלו לגבי מוזיקה. בזכותו החל לפתח סגנון נגינה משל עצמו והפך לגיבור הגיטרה שהוא כיום. אחרי חמישה חודשים בלבד הפסיק ללמוד וריכז את כל האנרגיות שלו בנגינה ובכתיבת מוזיקה.

גבע אמנם הספיק לעבוד עם לא מעט אמנים (שי נובלמן, ארכדי דוכין, אורי מור...) אך לתודעה הגיע בזכות הלהקה שלו, הפליינג בייבי, בה הוא כותב את החומרים, מנגן בגיטרה ושר. הפליינג בייבי הוציאו שני אלבומים - "Inner World" (ב-2004) ו-"Pain To Give" (ב-2005). בו בזמן חברותו בלהקה, ניגן גבע במשך שנים מדי יום רביעי בפאב המיתולוגי "רוטס" שירים של הלהקה, קאברים למיניהם וגם חומר סולו משלו. עם הזמן גדל הקהל והביקוש הוליד את אלבום הבכורה שלו "Days of Huner" (פברואר 2006).

 

ביולי 2007 יצא לעולם אלבומו השני של גבע. ב-The Wall Of Sound, בניגוד לקודמו (שהתבסס על שירים אקוסטיים ומלודיים), חזר גבע לשורשים מימי הפליינג בייבי, הוריד את האבק מהגיטרה החשמלית ונתן בראש, כשהוא שוב מגובה במיקה שדה, אלרן דקל, אור זובלסקי ובקלידן נדב הושע. דוקא לאחר צאתו ולאחר שתקע יתד בתודעה הציבורית (גירסתו ל-Modern Love של דיויד בואי אף נכנסה לרשימת השידורים של גלגל"צ), התעופף לארה"ב למסע הופעות אינסופי שנמשך למעלה משנה, במהלכה הצליח להרשים את פול וולר, שהזמין אותו לחמם אותו בטור האמריקני.

בחודשים האחרונים עובד אלון עם חברי TREE על חומרים חדשים לקראת אלבומו השלישי ומסע הופעות.

גבע אלון בהופעה, יום חמישי ה-17.6, 22:00, בארבי, קיבוץ גלויות 52, תל אביב

תגובות