מדריך

ילדות נשכחת

התערוכה הקבוצתית "ילדים טובים" עוסקת במציאות מתוך שלוש נקודות מוצא מעניינות שמקיימות יחס ישיר או עקיף למושג הילדות

גלריה רוזנפלד, תל אביב, 19-11-2008 11:00
ילדות נשכחת

מרבית העבודות בתערוכה "ילדים טובים" הינן חדשות, חלקן נעשו לפני מספר שנים אך לא נחשפו עד היום. התערוכה עוסקת במציאות מתוך שלוש נקודות מוצא כלליות אשר מקיימות יחס ישיר או עקיף למושג הילדות.

הראשונה, עוסקת ביחס אל המציאות מתוך פרספקטיבה של הומור בכלל, והומור שחור בפרט, ביחס לתפיסות עולם אשר נחשבות נאיביות. העבודות המוצגות מעלות תכנים מורכבים במסווה פתייני של הומור קליל.

השניה, היא העמדה של הילד שצעק "המלך הוא עירום", בה קיימת לגיטימציה חברתית לאמן לומר את ה"אמת" על המציאות הסובבת אותו. זוהי עמדה ביקורתית אשר חושפת מנגנון שלרוב אינו מבוקר.

השלישית, היא התייחסות לדימויים אשר לקוחים מעולם הילדות ומציגה בחינה שלהם מתוך פרספקטיבה של חלום ופנטזיה אשר נראים כנעימים ומטרידים במקביל. שם התערוכה, ילדים טובים, מתייחס גם לאמנים המשתתפים בתערוכה. מי הם "הילדים הטובים" ו"הילדים הרעים" של עולם האמנות הישראלי העכשווי? איזו צייתנות או חריגות דורשת הגדרה כזו או אחרת? אילו יצירות אמנות קוראות תיגר על המוסכמות האמנותיות ואילו משרתות אותם?

שאלה נוספת שעולה מתוך התערוכה היא מהי מקומה של האמנות בתרבות העכשווית. שאלה זו חושפת את האתגר ליצור כיום שינוי קונקרטי במציאות על ידי אמנות.

משתתפים: שי איגנץ, בועז ארד, גיא בן נר, אלי גור אריה, איגור גלמן-זאק (ז"ל), דניל גרטמן, אמון יריב, עינת עמיר, טל פרנק, זויה צ'רקסקי, רועי רוזן, טל שוחט. אוצרת: שרי גולן

30.10-6.12, גלריה רוזנפלד, דיזנגוף 147, תל אביב,

‏שעות פתיחה: ימים ג'-ה', 19:00-12:00, יום ו', 14:00-11:00; שבת, 13:00-11:00

תגובות