מדריך

אם הקירות יכלו לדבר

תערוכת היחיד של ענת ברמן מבקשת להציע מספר אפשרויות קריאה למושג "קיר תומך" תוך שימוש בפיסול, ציור ומיצב

גלריה החדר, תל אביב, 02-11-2008 11:00
אם הקירות יכלו לדבר

תערוכת היחיד של ענת ברמן מבקשת להציע מספר אפשרויות קריאה למושג "קיר תומך" ולדימוי הבית. בדומה לפרויקטים קודמים גם בתערוכה זו עושה ברמן שימוש בפיסול, ציור ומיצב ומנהלת דיאלוג בין המדיומים השונים.

מול הכניסה לגלריה ובהמשך לקיר התומך בבניין ונושא בעומסיו, נחשף קיר תומך אחר - שקוף ומלא מים. עליו ניצב בית קטן ממנו משתלשל מעין חבל טבור או שורש עמוק. כמו שיקוף אולטרה-סאונד, חושף המבנה השקוף את יסודות הבית ומציע לו אלטרנטיבה שברירית ועדינה. בקצה הגלריה מוצבת העבודה "הלך וחזר" - קיר תומך אחר, דומיננטי, אך לא בהכרח יציב, עשוי מארגזי קרטון המשמשים לרוב להובלת ספרים. אלא שכאן צוירו הספרים על גבי הקרטון, הם נדבקו זה לזה ויחד עם הארגזים הפכו לאבני הבניין התומכים ונתמכים זה בזה.

מעל כל אלו, מופיעה הבוגנוויליה בטריפטיך "נוף עם בוגנוויליה" אשר משתרגת בביטחון, מדלגת בקלילות מציור לציור ומציעה לנוף העיר ולתערוכה תמיכה אחרת - אופטימית ומתנשאת מעלה.

שפתה האמנותית של ברמן מאופיינת בכתב יד מינימליסטי וילדי ומתייחסת לתכנים של העולם הביתי ומעמד האישה. הדימויים נבנים באמצעות קו רזה וחופשי ומקיימים דיאלוג עם עבודת המיצב של הילה לביב המוצגת במקביל ואוצרת בתוכה סיפור דמיוני ורגע חולף.

קיר תומך, 23.10-29.11, גלריה החדר, גוטליב 11 תל אביב

ב'-ה' : 13:00-19:00, שישי: 11:00-14:00 שבת: 11:00- 13:00

תגובות