מדריך

ויוה לה דיווה

רופוס וויינרייט מגיע אלינו לשתי הופעות סולו פסנתר, במסגרת סיבוב הופעות עולמי שמלווה את אלבומו האחרון

היכל התרבות, תל אביב, 26-11-2008 20:00
ויוה לה דיווה

רופוס ויינרייט מגיע לארץ לראשונה במסגרת סיבוב הופעות עולמי שנודד בין האולמות המכובדים ביותר ומציג אותו סולו עם פסנתר, פורמט המחמיא להגשתו המלודרמטית הכובשת. עד היום הוציא ויינרייט שמונה אלבומים ושתי קלטות די.וי.די. במופע הוא צפוי להגיש את שירי האלבום החדש לצד להיטים ושירים מכל התקופות.

שיריו נכללו בפסקולי הסרטים מולן רוז', שרק, הר ברוקבק ואחרים ולאחרונה הוזמן על ידי בית האופרה של המטרופוליטן לכתוב עבורו אופרה. הרזומה שלו משובץ שיתופי פעולה עם אלטון ג'ון, דיוויד ביירן, סטינג, טורי איימוס ואחרים. הוא שר בקול טנור מלאכי ומנגן פסנתר וגיטרה. מבין להיטיו הגדולים "Cigarettes and Chocolate Milk"וחידושים שזכו לתהודה ל"הללויה" של לאונרד כהן ו"Across the Universe" של הביטלס.

בניגוד לאלבומיו הקודמים ששפעו בהשפעות אופראיות, כלי מיתר ונשיפה אורקסטיים, ביצירתו האחרונה חלק מהשירים ערומים למחצה וקיבלו נופח של וידוי כמעט. האלבום, שהוקלט בחלקו בברלין והופק ע"י לא אחר מאשר איש הפט שופ בויז ניל טננט.

בסוף סיבוב ההופעות הנוכחי מתעתד ויינרייט לכתוב את האופרה הראשונה שלו "פרימה דונה" על יום בחייה של זמרת אופרה, היצירה הוזמנה ע"י בית האופרה של המטרופוליטן.

רופוס ויינרייט בהופעה, יום רביעי ה-26.11, 20:00, היכל התרבות, הוברמן 1, תל אביב

הופעה נוספת - מחר, 27.11, במועדון רידינג 3 בנמל תל אביב

תגובות