מדריך

טובים השניים

אלי לס ואסף שריג (איפה הילד, zaka) יעלו בזה אחר זה לשתי הופעות מלאות ומסקרנות

אוגנדה, ירושלים, 18-10-2008 21:00
טובים השניים

בגיל 24, בקנדה, החל אלי לס להקליט שירים שכתב באנגלית על טייפ ארבעה ערוצים שכור. כשחזר לארץ ב-2000, המשיך בכתיבה והקלטה והקים את ההרכב בלאק בלנדר (יחד עם אסף דר ז"ל על הבאס, יפתח כדן על הגיטרה ואלעד סטרומר על התופים). בלאק בלנדר שחררה את אלבומה היחידה Jets בלייבל בפאסט מיוזיק ב-2003. במקביל, המשיך לקליט על פור טרק שירים רבים, חלקם בעברית - מהם ריכז 15 קטעים לאלבום כוכב מלא באכסניות, שיצא בהפקה עצמית ב-2004.

לאחר הוצאת האלבום, לס פגש את איציק אדרי (Salesmen) ואת צוריאל פניגשטיין וגילה אהבה משותפת לניל יאנג. בחורף 2004 קיימו את הפעתם המשותפת הראשונה בעין-גב תחת השם The Dogs. ההרכב היה אחד מהפעילים בלייבל החדש דאז - פית/קית. לאחר תקופה של הופעות והקלטות, שהתגלמו באלבום הבכורה "בין הגדרות" (2006) שיצא בחשאיות בפיתקית 2006, נכנסה הלהקה לשלב הקפאה לא ברור ולס התפנה להקלטת אלבום סולו שני, קישון, אותו הקליט בביתו ברחוב הקישון בפלורנטין. בסוף 2006 החל לנגן את שיריו עם הרכב חדש, שכלל את דני הדר, יואב גרוס (Two States) ועידן אברהמי.

אסף שריג היה פעם אחד הגיטריסטים הכי מושמעים ברדיו, מתוקף היותו גיטריסט בהרכב רוק "איפה הילד" הזכורה לטוב. בנוסף לניהול הפאב גרביצקי בגבעת ברנר הוא ייסד את להקת Pאנק-רוק תזזיתית זק"א, , שפעלה כמעט במחתרת ובשיתוף פעולה הדוק עם הלייבל פית/קית. הקטעים הראשונים הרשמיים של הלהקה הופיעו באוספי פית/קית וקטעים נוספים הופיעו באוסף של הגרביצקי עצמו, שראה אור בצורה מאד מוגבלת ב-2006. לצדו בזק'"א מתופף שמיר מנשה (אקא Turtle Haze Candy) ומגטרר אריאל פלג, ששיתף עמו פעולה באחד מהליין-אפים המרובים של הווקיטוקיז. אך שריג הוכיח שהוא לא חייב מסגרת של להקה כדי ליצור. הוא הקליט אלבום סולו מחתרתי ונטול תודעה עוד ב-1997 תחת השם Cortex, בעזרתו של ליאור מזרחי. האלבום מורכב מחמישה עשר קטעים אינסטרומנטלים אקספרימנטליים, כאשר ב-"Convoy" הוא משלב סמפלים מהשירים "Abidjan City" של מאנו דיבאנגו ו-"Are You Experienced?" של ג'ימי הנדריקס ואילו בשיר "El Alamain" נכללים סמפלים מהשיר "Come Sta La Luna" של הרכב הקראוט-רוק הגרמני Can ומהסימפוניה הרביעית של בטהובן בביצועה של הפילהרמונית של ברלין.

אסף שריג ואלי לס בהופעה, יום שבת ה-18.10, 21:00, אוגנדה, אריסטובולוס 4, ירושלים

תגובות