מדריך

דיסקו-שיק

איזבו, הפאן מייקרס, פוגשים את טרי פויזן האופנתיות, לדאבל פיצ'ר שלא ייתן לכם לעמוד במקום

אלפנט, קריית חיים, 04-10-2008 22:00
דיסקו-שיק

איזבו הוקמה בתחילת שנות ה-90' כחלק מגל "להקות הרוקסן" ופרצה לתודעה בזכות שילוב פסיכי של פסיכדליית שנות השישים בשילוב אלמנטים ים תיכוניים ומוזיקה ערבית. המנהיג, המפיק והגיטריסט של ההרכב הוא רן  שם טוב (שהפיק בין היתר את דני סנדרסון, יהודית רביץ, דקלה ועוד). לצידו של שם טוב מככבים יונתן לוי (בס), ניר מנצור (תופים) ושירי הדר (קלידים). אלבום הבכורה של ההרכב שלהם The Fun Makers  יצא ב- 2003.

ההרכב הוחתם בחברת SONY BMG היוקרתית שהוציאה את ה- EP "The Morning Hero" באנגליה. הם יצאו לסיבוב הופעות אירופאי ראשון במהלכו צברה קהל מעריצים נאמן שהלך וגדל בסיבובים הבאים. ב-2006 יצא אלבומה של הלהקה גם בצרפת. 

האלבום החדש Super Light יצא בישראל בבכורה ומאוחר יותר ייצא בצרפת.

טרי פויזן הגיחו בסערה אל עולם הפופורנוגרפיה הרכה ב-2004, כאשר שלוש עלמות החן לואיזה קאהן (גיטרה, קלידים ושירה), נגה נצר (שירה, באס, קלידים) וסיון "פטיט" מלר (שירה, קלידים) החזירו לבמה סליזיות, ביצ'יות ומראה זול ופרובוקטיבי שהיה נחוץ כל כך בארץ, במיוחד אם זה מגיע בשפת האהבה - הצרפתית.

השלישיה מגדירה את מרכולתה כ"אורגיה של בק ובלונדי, ונסה פאראדי והנפטונז, סליז אמריקני עם שיק אירופאי אלגנטי". תדמית הילדות הרעות בצירוף האלקטרו-פופ שובר השגרה שלהן הגיעו עד לשמות הגדולים ביבשת. הן הופיעו לצד ליידיטרון, Tiefschwarz, Boy form Brazil Electrocute ועוד. לקראת 2005 עזבה נצר את הלהקה ואת מקומה תפסה השחקנית והדוגמנית גילי סער. וכמו שאומרים (יותר נכון, כפי שהן אומרות), מאחורי כל אישה מצליחה עומד גבר שמציץ לה מתחת לחצאית. הגבר שלהן (אותו הן מכנות "הסרסור") האחראי על הסאונד והביטים, הוא עידן "ברונו" גרייף, שהופיע בעבר כסמפלריסט בהופעותיה של בילי לוי.

 האי.פי המלא, שלא נמכר בחנויות אלא רק בהופעות ודרך הלהקה עצמה, יצא ב-2006 וכלל חמישה קטעים. שנה מאוחר יותר, יצא אי.פי נוסף, הפעם על גבי ויניל בלבד, שכלל שלושה קטעים (Buzz on The Bell, Ballroom, Synthetic Harmonizer) בגרסאות מקוריות וברמיקסים. האי.פי הנ"ל יצא בלייבל האלקטרו הצרפתי Ekler 'o' Shock. 

איזבו וטרי פויזן, יום שבת ה-4.10, 22:00, אלפנט, האיצטדיון 4, קריית חיים

תגובות