מדריך

רק היום!

גיישה נו, טריו רוק דחוס ובועט, בדאבל פיצ'ר עם Wishville, הרכב רוק אלקטרוני בעברית

סאבליים, תל אביב , 20-07-2009 21:00
רק היום!צילומים: פנינה מוטיל

דני אברג'יל (גיטרות, שירה) ירון מלול (בס, שירה, קלידים) וחגי שלזינגר (תופים) הם הטריו שמתפעל את המכונה המשומנת, הבועטת והמכסחת הקרוייה "גיישה נו". בנובמבר 2005 נכנסו לאולפני קיצ'ה והקליטו את אלבום הבכורה, Idle Words, שראה אור רשמית ב-2006 בלייבל אירסיי. על השירים והלחנים מופקדים אברג'ל ומלול. בשנתיים שמאז יציאתו הרבתה הלהקה להופיע ברחבי תל-אביב לבד וביחד עם אחרים.  

Wishville הוקמה בשנת 2002 על ידי אסף נוי, עמית שקד וחן נבל על חורבותיו של הרכב רוק אלקטרוני בעברית בו ניגנו בשם "ריק" הרכב שפורק לאחר שתי הופעות בשנת 1998. פרק הזמן בין פירוקה של "ריק" להקמתה של Wishville נוצל לכתיבת חומר חדש בהשפעת הרוק-בלוז האמריקאי עם קריצות לסגנונות מוסיקליים רבים ומגוונים תוך ניצול הידע המוסיקלי הרב שרכשו נוי ושקד בלימודיהם בביה"ס "רימון". השירה התבססה באנגלית ולאט לאט החלו חברי ההרכב לעצב סאונד חדש ומקורי. Wishville עובדת כיום על קו מוסיקלי המושתת על עבודת גיטרות רב גונית בשילוב עם פסנתר וקלידים עדינים וזכתה להשוואות לסגנונם של ג'ף באקלי, כריס קורנל ועד לרוק המתקדם משנות ה-70 המוקדמות.

 

בימים אלו, לאחר שש שנים מאז יציאת הEP הראשון, מוציאה Wishville אלבום חדש ("Urban Waltz") עם סאונד חדש ואנרגיות שמעיזות ללכת רחוק יותר. עם מקצבי ג'ז מלווי דיסטורשן, נעימות קרקס ותיאטרליות, זורקים חברי הלהקה את הרוק האלטרנטיבי למקום לא מוכר.

גיישה נו וושיביל בהופעה, יום שני ה-20.7, 21:00, סאבליים, סלמה 53, תל אביב

תגובות