מדריך

קולות מן השמיים

ויקטוריה חנה וצדיק זכריה בערב הופעות כפול, שחותם את פסטיבל מוסיקת עולם בלבונטין 7

לבונטין 7, תל אביב, 20-09-2008 21:30
קולות מן השמיים

ויקטוריה חנה - אמנית קול ויוצרת בינלאומית, מלחינה ומבצעת: ראפ בעברית עתיקה, טקסים קבליים העוסקים באותיות האלף-בית, מזמורים, תפילות וטקסטים גנוזים בעברית ובארמית. שיריה מולחנים ברובם במודוסים מזרחיים עם מעטפת מוסיקלית של אוונגרד מערבי.ויקטוריה הספיקה להופיע ברחבי העולם בסיבובי הופעות חוזרים ונשנים ובשיתופי פעולה מרתקים.

ויקטוריה חנה - שירה / ירדן ארז - קלידים, סמפלר, פסנתר ואקורדיון / נורי יעקובי - ויולה וחליליות, גיורי פוליטי - כלי הקשה ולפטופ / דניאל פיינגולד - תופים וכלי הקשה.

צדיק זכריה נולד בכורדיסטאן ועלה לארץ ב-1950. כלי הנגינה בו הוא מתמחה הוא הזורנה - כלי נשיפה עם עלה כפול המזוהה בעיקר עם המוסיקה הכורדית. זכריה מנגן על הזורנה בטכניקת נשימה מחזורית המאפשרת לו לנגן ללא הפסקה. המוסיקה הכורדית מיוצגת ע"י שני זרמים מלודיים: צ'ופי ושכני, הצ'ופי הוא סגנון מלודי מהיר המתאים לריקודים ולנגינה בטונים הגבוהים של הזורנה והסגנון העיקרי בו מתמחה צדיק זכריה. ב2005 יצא אלבומו הראשון "נעימות כורדיות עם זורנה" בלייבל Something on the Road. בעקבותיו יצאו ארבעה סינגלים עם אינטרפרטציות אלקטרוניות של מוסיקאים מקומיים.צדיק זכריה - זורנה / יעקב עובדיה -דהולה (כלי הקשה ענק).

ויקטוריה חנה וצדיק זכריה, יום שבת ה-20.9, 21:30, לבונטין 7, תל אביב

תגובות