מדריך

קדחת הג'אנגל

Congo Natty, ממייסדי הראגא-ג'אנגל לדורותיו, מגיע לארץ כדי ביחד עם האם.סי TOP CAT כמעט עשור אחרי ביקורו הקודם בישראל

בארבי, קיבוץ גלויות 52, תל אביב, 23-03-2017 21:30

תגיות: בארבי, Congo Natty, TOP CAT

שלא יגידו עליו יהיה נכון ואמיתי: "נביא", "חזיונר", "כהן דת", "הקדים את זמנו", "חידה", "אגדה עוד בחייו"

חייו כקורות המוזיקה הבריטית מסוף שנות השמונים ועד ימינו, בן אדם שהוא עצמו ממקורות הנביעה של ההיפ-הופ הבריטי לימים הגריים, ממציאי הג'אנגל שלימים התפתח לדראם אנד בייס. בן אדם שלקח את כל תרבות הסאונדסיסטם הענפה ורקח מהחומרים האלה מוזיקה שהיא מעיין שיקוי קסמים שמחבר מוזיקת קסטות ג'מייקניות אל תוך הצלילים של תחנות הרכבת התחתית של בריקסטון. בן אדם שהרים את אומנות הסימפול למחוזות אחרים ויצק אל תוך הפופ הבריטי יסודות עמוקים של שורשי ג'אז, סול, פ'אנק, סקא ואפרו-ביט. הוא נחשב אניגמה / איש מיסתורין / בלתי ניתן להשגה / רלוונטי מתמיד והד-ליינר של הפסטיבלים הגדולים ביותר בעולם. 

הוא מוכר וידוע לציבור בתור: "קונגו נאטי", ל יש לו עוד רשימת שמות ארוכה: רבל אמ.סי, בלאקסטאר, קונקורינג ליון, טרייב אוף יששכר, אקס פרוג'קט, ליון אוף ג'ודה נולד בשם מייקל ווסט ולימים הפך להיות מיקאיל טאפריי ועוד שמות רבים. סיפור חייו מורכב משל רוב האומנים, הוא היווה כהבטחה הגדולה של הראפ הבריטי בשנות השמונים, אפילו החומרים היותר פופיים שלו היו טעונים במסרים עמוקים להעלאת המודעות השחורה, ניסו להפוך אותו לנער פופ מבלי להתייחס ברצינות מספיק למסריו. הוא ירד למחתרת והיה בין היוצרים שהביאו סאונד חדש שעתיד היה לשנות את פני המוזיקה הבריטית לנצח- הג'אנגל. 

הוא מגיע לישראל אחרי עשור שהוא לא היה כאן ובזמן הזה הוא הספיק להגר לאתיופיה ולחיות בקהילה ראסטפרית בששאמני, לשוב חזרה לאנגליה, להחיות את מהפכת הג'אנגל של העשור השני באלף החדש ולחתום בקודה, הסוכנות הגדולה בעולם, יחד עם אמנים כמו: David Rodigan, Zeds Dead, Shy FX, SBTRKT, Roni Size, RL Grime. 
הפעם קונגו יגיע לצידו של טופ קאט, אחד החיילים הוותיקים בצבא הראגא-ג'אנגל של קונגו נאטי , אותו טופ קאט שרק בשנה שעברה שרף את מועדון הברקפסט עד אפר דק.

 

הכינו את עצמכם:תגובות