מדריך

קדחת הג'אנגל

Congo Natty, ממייסדי הראגא-ג'אנגל לדורותיו, מגיע לארץ כדי ביחד עם האם.סי Tenor Fly, להופעה אחת שלא תשכחו

ברזילי, תל אביב, 05-09-2008 00:00
קדחת הג'אנגל

מייקל ווסט הוא האיש שעומד מאחורי השמות הרבים אשר מאחדים תחת קורת גג אחת את הלייבל האגדי קונגו נאטי. הוא אחד ממייסדי הראגא ג'אנגל ואחת הדמויות המרכזיות בג'אנגל ובמוזיקה הבריטית בכלל. הוא החל את דרכו עם הלהיט סטריט טאף אשר יצא ב-1990 שהיה להצלחתו הגדולה ביותר, ואף הגיע למקום שלישי במצעד הפזמונים הבריטי. בכסף שהביאה לו ההצלחה ייסד קונגו נאטי את הלייבל הראשון שלו (tribal bass)  והפיק תקליט לבדו כשבו הוא עירבב יחד היפהופ, רוק,רגאיי, דאנס וג'אנגל. (black meaning good, 1991). התקליט היה ונחשב עדיין לקלאסיקה של אותה תקופה והיווה פריצת דרך מוזיקלית.

קונגו נאטי המציא סגנון אשר ייחד אותו לכל אורך דרכו, ביטים אלקטרונים, פירוקי קצב בשילוב קולות מעולם הרגאיי של תותחים כמו בארינגטון לוי, גארנט סילק, סופר קאט ודניס בראון. הוא קיבל הכרה רבה מקהילת המוזיקה השחורה בעקבות הלהיט "code red". כפועל יוצא ללייבל החדש הוא זרם אל הראגא ג'אנגל והתעמק בסטייל הזה,נסע לאתיופיה ונכנס חזק אל דת הראסטהפאראיי כשהמוטו שלו הוא שהג'אנגליסט הוא הראסטה האמיתי ושמו של ג'ה הוא החיבור האמיתי לעולם אשר בזכותו המוזיקה וההווייה. ותוך כך הפך הלייבל "tribal bass"  ל"congo natty", על שם התוף האפריקאי, natty.

מייקל ווסט הוא אחד האומנים הבודדים מגל ההיפ הופ ששטף את בריטניה בסוף שנות השמונים אשר פועל ויוצר עד היום. יחד איתו יגיע גם אחד מהאם-סיז המוערכים של הלייבל וזמר להיטים בפני עצמו - Tenor Fly, ג'ונתן סוטר בשמו האמיתי. השילוב של טנור פליי בסט של קונגו נאטי מעצים את החוויה עד לרמות הגבוהות ביותר של טירוף ואוטנטיות.

חממו את העמדה בגיבוי מקומי: בייסיק (אינפויז) בדאב סטייל, וסנסי סאונד שינגנו מאולד-סקול לניו סקול.

קונגו נאטי בישראל, יום שישי ה-5.9, 24:00, ברזילי, הרכב 13, תל אביב

תגובות