מדריך

ג'אז מארץ האגדות

אוון פארקר, הסקסופוניסט ואגדת הג'אז המודרני מגיע לישראל, יחד עם הפסנתרן Agustí Fernández לשלושה ערבי מוסיקה מאולתרת

לבונטין 7, תל אביב, 05-09-2008 21:30
ג'אז מארץ האגדות

אוון פארקר, מאבות המייסדים של הג'אז המודרני באירופה, ביסס את מעמדו כבר בשנות ה-60' כאחד הסקסופוניסטים המקוריים, הנועזים והחדשניים ביותר בהיסטוריה של הג'אז. בדומה לצ'רלי פארקר, ג'ון קולטריין, ואורנט קולמן, הרחיב אוון פארקר את מנעד הביטוי של הסקסופון בפרט והמוזיקה המאולתרת בכלל. ההשפעה העיקרית והעמוקה ביותר על אוון פארקר הוא הסקסופוניסט ג'ון קולטריין, וכמוהו מנגן על טנור וסופרן. עם צליל עמוק ועוצמתי וטכניקה מהפנטת של נשימה סירקולטיבית (טכניקת נשיפה מחזורית בסקסופון המאפשרת הפקת צליל מתמשך ללא עצירה), פארקר יוצר דקונסטרוקציה להיסטוריה של הסקסופון המודרני. 

פארקר, שנולד באנגליה באפריל 44', פרץ לתודעה העולמית בסוף שנות ה60' יחד עם קבוצת מאלתרים בריטית (אנסמבל המוסיקה הספונטנית שהנהיג דרק ביילי). יותר מכל אחד אחר פיתח פארקר לעומק את אפשרויות המוזיקה הספונטנית, תוך כדי שהוא יוצר שפה אישית וייחודית שמזוהה עימו באופן מיידי ובו בזמן מתאימה עצמה לכל סיטואציה. במהלך קריירה מפוארת שנמשכת משנות ה-60', שחרר פארקר עשרות אלבומים, שיצאו בלייבלים שונים ושיתף פעולה עם מוסיקאים רבים וטובים, ביניהם: דרק ביילי, סטיב לייסי, ססיל טיילור, אנטוני ברקסטון, ופיטר ברוצמן. בשנים האחרונות שיתף פעולה עם צמד האלקטרוניקה ספרינג היל ג'אק. 

Agustí Fernández - עם אוון פארקר יגיע לארץ הפסנתרן אוגוסטי פרננדז. אוגוסטי פרננדז הוא הקול המוביל במוסיקה המודרנית בספרד, ומהפסנתרנים המבוקשים ביותר באירופה. פרננדז הקליט והופיע בקביעות יחד עם: בארי גאיי, וויליאם פארקר, דרק ביילי, ואוון פארקר כמובן. בנגינתו משלב את שורשיו במוסיקה הקלאסית-מודרנית עם אהבתו לפלמנקו ולג'אז החופשי לסגנון ייחודי וסוחף. 

4/9 יום חמישי, 20:00 -  אוון פארקר - סולו סקסופון / אוגוסטי פרננדז - סולו פסנתר

5/9 יום שישי, 21:30 - אוון פארקר / אוגוסטו פרננדז / אסיף צחר - דואטים ושלישייה

6/9 יום שבת, 20:00, - אוון פארקר עם נגנים ישראלים.

כל ההופעות יתקיימו בלבונטין 7 בתל אביב.

תגובות