מדריך

על הרצפה

המונוטוניקס, צ'ארלי מגירה והמודרן דאנס קלאב, יותם והמגניבים והטי.וי. בודהאס, באים לתת בראש, בהופעת התרמה לפטיפון השדוד

פטיפון, 24-08-2008 21:00
על הרצפה

קהילת גיבורי הגיטרה העולמית לא יכלה לחלום על גיבור ישראלי טוב יותר ממר צ'ארלי מגירה (נולד: גבי אבודרהם). לאחר פעילותו עם להקת השנק במהלך שנות התשעים, צ'ארלי גיבש את זהותו החדשה כאומן עצמאי ובשנת 2001 הוציא את תקליטו הראשון ("דה אבטומטיק מיסטרזינגר ממבו שיק") בהוצאה עצמאית. אל צ'ארלי חברה מיכל קהן (נערת ההפקר), פיגורת רוק'נ'רול מקומית בפני עצמה, ואת הליין-אפ השלים פרנסיסקו המתופף (משה סיני). 

תוך הופעות וחזרות התגבש החומר לאלבום השני, "פרגמנטים רוק'נ'רולים", האלבום לקח את הקונספט הראשוני של צ'ארלי קדימה ויצר בועה מקומית קטנה של מעריצים נלהבים. לאלבום השלישי שלו שהקליט עמם בחר לקרוא בפשטות Charlie Megira und Hefker Girl. האלבום יצא בסוף 2006 בלייבל הפרטי שהקים. 2008 חשפה פרוייקט חדש שלו - הטרה לה לה לה בויז, יחד עם שוקי צרפתי (באס) ויניב שרון (תופים) מהיהודונים. הפעם הסגנון היה קרוב יותר לפוסט Pאנק / נו ווייב אמריקני. כעת הוא חוזר אל הבמה עם הרכב חדש בשם המודרן דאנס קלאב.

ה-TV Buddhas הם הרכב גיטרה-תופים. יובל הרינג על גיטרה חשמלית שמחוברת לשני מגברים מלוכלכים, ומיקי טריאסט על שלושה חלקי תופים, תוף עומד כבאס, סנר ומצילה. המוסיקה היא שילוב של דברים שהם אוהבים: הולווט אנדרגראונד, בלאק סבאת', דאנס, מוסיקה הודית. הצמד קיים פחות משנה וכבר 2 סיבובי הופעות באירופה באמתחתם, אי.פי שיצא בדצמבר, ואי פי חדש שיושק הערב. השם מעיד על אישיותם: הם אוהבים להשאר בבית, לאכול ולראות טלוויזיה. אבל על הבמה הם לובשים תחפושות והופכים לאלילי רוק, מיקי בחולצת זהב ופסים לבנים, טייץ מנוקד שחור לבן, מרוכזת, אנרגתית, מרקידה, יובל בחולצת כוכבים כחולה, מכנסיים חומות ונעלי עור, עושה אהבה עם גיטרת קיי שנת 63 אחד מול השני, על רצפת המועדון, סוחטים את כלי הנגינה שלנו עד שיוצא מהם עשן.

המונוטוניקס הם שלישית רוקנרול בועטת שהתחילה את דרכה על רצפת העץ של מועדון הפטיפון המצומק ובימים אלו מופיעה בהצלחה רבה ברחבי ארה"ב ואירופה. לאחרונה הם אף נבחרו ע"י אתר המוסיקה All Music Guide לאחת מ-10 הלהקות הטובות בעולם לשנת 2008.  

בהופעות הם שורפים מצילות, שורפים אחד את השני, מרימים את המתופף שיושב על הבייס דראם לאוויר כדי שיתופף מעל הקהל, אוכלים חרא של פרות, מרטיבים אחד את השני עם בירות למוות ועוד...

ב-2008 יצא האי.פי. Body Language.

עוד יופיעו - יותם והמגניבים.

ערב התרמה לפטיפון, יום ראשון ה-24.8, 21:00, הפטיפון, יצחק שדה 32, תל אביב

תגובות