מדריך

מרימים מסך

ערב של מחזות פרי עטם ובבימויים של תלמידי שנה ג' בבית הספר למשחק ויצירה "מנוע חיפוש"

מרכז תרבות מנדל, יפו, 14-08-2008 20:30
מרימים מסך

רבקה ורות -  שתי ילדות דחויות המשחקות במשחקים מסוכניםמאת ובבימוי: רעות בקרמן

סיפורן של שתי ילדות בנות חמש, שונות בתכלית באופיין אך כמו מקבילות זו לזו. בתחילת המחזה נגלה הפער הגדול ביניהן  ומכורח הנסיבות הן מתקרבות זו לזו ומגלות קשר קסום וכואב. התרחשות המחזה סובבת סביב חגיגת יום ההולדת של רותי. דרך ההכנות והאירוע עצמו נחשפת הכמיהה של כל אחת מהילדות לאהבה וקשר מתוך השקפות עולם שונות מאוד. שתי הילדות מתבטאות בצורה רהוטה ומודעת שאינה אופיינית לגילן, אך משקפת את העולם בו הן חיות.  

בום בום - שתי נערות מגלות את התפר בין בגרות לנשיות במרתף נטושמאת ובבימוי: גפן שובל

למקום מחסה בפאתי הכפר מגיעות שתי נערות בנות שבע-עשרה העומדות להשתתף בטקס אירוסין בעל כורכן. א` מנסה לשדל את ב` חברתה הטובה להישאר במקום מחסה זה דרך חזרה לעולם הילדות שלהן. לאט לאט מתגלה כי היא החליטה לברוח מהעולם הסובב אותה ומתכוונת לקחת איתה את ב`. המתחים ביניהם גוברים כמו גם הקרבה והתלות ביניהן. זהו סיפור על התבגרות וגילוי הנשיות, על ההתמודדות ופחדים, על חברות ועל קירבה.  

קנט ארוךמערכת יחסים קומית ומפתיעה בין גבר ואשה על רקע ציפיות והרגליםמאת ובבימוי: סבינה פודים

משחקים. יש כאלה שמשחקים יותר מאחרים. משחקים בבובות, בכדור, בחבל, אח"כ ברגשות של אנשים... לילי, אשה קרייריסטית עצמאית, אשר תמיד מקבלת כל מה שהיא רוצה, מחליטה בעקבות לחץ של אמה להציע לבעלה מוטי לעשות ילד. מוטי מסכים אבל כרגיל לילי אף פעם לא מסופקת. מכאן מתחיל המשחק התמים שלה שהופך למסוכן יותר ויותר. האכזריות הולכת וגדלה ושניהם הולכים לאיבוד בתוך המשחק.

ערב מחזאות צעירה, יום חמישי ה-14.8, 20:30 מרכז תרבות מנדל, התקומה 1, יפו

תגובות