מדריך

בי-בופ בייבי

Bloodshot Bill, מקסיקני מקנדה שעושה רוקבילי משובח, במופע one man band. עוד יופיעו הערב: זק"א וצ'ארלי מגירה

בית פתקית, תל אביב, 09-08-2008 21:00
בי-בופ בייבי

בלאדשוט ביל, סוג של אגדת רוקבילי בהתהוות, נוחת כאן לראשונה. BB הוא מקסיקני מקנדה שעושה את זה לבד. גיטרה-קיק-הייט. הוא התחיל את הקריירה שלו בתחילת שנות האלפיים ומאז הוציאו אין ספור תקליטים, 7אינצ'ים ומה לא. הוא גם לא מפסיק להופיע. בכל חור, בר, מועדון, מוסך, בית שיתן לו את הבמה הוא יבוא להרקיד את כולם. בריליינטין בשיער, גיטרת נפח וחיים משוגעים. מוזיקת דיינרים, צ'יזבורגר עם שייק ומכוניות גדולות מהחיים. אדי קוקריין, באדי הולי, לינק ריי, ריקי נלסון והאסיל אדקינס מקבלים שטיח אדום אצל BLOODSHOT BILL.

עוד יופיעו:

זק"א, הרכב שמנגן רוק מלוכלך ודחוס, הוקם ב-2004 על ידי אסף שריג (איפה הילד, ווקי טוקיז) וחברו לווקי טוקיז אריאל פלג. שריג שהחליט להתמקד בפרוייקטים אלטרנטיבים ואף הפיק את אלבומי הבכורה של אלג'יר ושל יובל גורביץ', מיקם את הלהקה בפאב גרביצקי בגבעת ברנר אותו הוא מנהל ואחר כך התחילה זק"א להופיע גם בתל אביב. בשנים 2005 ו-2006 הופיעו שירים של זק"א באוסף גרביצקי הראשון ובאוסף השני של פיתקית. אלבום הבכורה של זק"א יצא ב-2007 ונקרא alf of Best Hits 2.

קהילת גיבורי הגיטרה העולמית לא יכלה לחלום על גיבור ישראלי טוב יותר ממר צ'ארלי מגירה (נולד: גבי אבודרהם). לאחר פעילותו עם להקת השנק במהלך שנות התשעים, צ'ארלי גיבש את זהותו החדשה כאומן עצמאי ובשנת 2001 הוציא את תקליטו הראשון ("דה אבטומטיק מיסטרזינגר ממבו שיק") בהוצאה עצמאית. הדיסק, בליווי ההופעות ההזויות משהו בנוף המקומי, זכה למעמד קאלט שהביא את הלייבל פאקט רקורדס להחתמת הבחור ולשחרור האלבום בצורה מסודרת. אל צ'ארלי חברה מיכל קהן (נערת ההפקר), פיגורת רוק'נ'רול מקומית בפני עצמה, ואת הליין-אפ השלים פרנסיסקו המתופף (משה סיני). מתוך אלבום זה יצא "רוק בעברית" כסינגל משותף עם רוקסטאר וואנאבי.

תוך הופעות וחזרות התגבש החומר לאלבום השני, "פרגמנטים רוק'נ'רולים", שיצא בלייבל אודיו קולאז' (מטמורפוזה של פאקט רקורדס). האלבום לקח את הקונספט הראשוני של צ'ארלי קדימה ויצר בועה מקומית קטנה של מעריצים נלהבים. צ'ארלי המשיך להופיע עם ההרכב בכל מקום אפשרי תוך חבירה אל הרכבים קשים יותר כמו היהודונים ומאידך הופיע בהצלחה יתרה במעוזי השיק הכי נחשבים של תל אביב. לאלבום השלישי שלו שהקליט עמם בחר לקרוא בפשטות Charlie Megira und Hefker Girl. האלבום יצא בסוף 2006 בלייבל הפרטי שהקים, Charlie Megira Productions.

2008 חשפה פרוייקט חדש שלו - הטרה לה לה לה בויז, יחד עם שוקי צרפתי (באס) ויניב שרון (תופים) מהיהודונים. הפעם הסגנון היה קרוב יותר לפוסט Pאנק / נו ווייב אמריקני. כעת הוא חוזר אל הבמה עם הרכב חדש בשם המודרן דאנס קלאב.

בלודשוט ביל, זק"א וצ'ארלי מגירה בהופעה, יום שבת ה-9.8, 21:00, בית פיתקית, פרנצויז 13, תל אביב

תגובות

  • ההופעה מתקיימת?

    חשבתי שביטלו....

    אנה, 09-08-2008 21:07