מדריך

הפרופסור המטורף

Mad Professor, האיש שבזכותו הדאב פרץ את גבולות ג'מייקה והגיע למיינסטרים של העולם הגדול, מגיע אלינו כחלק מסיבוב הופעות פרידה

ברזילי, תל אביב, 09-08-2008 17:00
הפרופסור המטורף

ניל פרייז'ר - הפרופסור המטורף - האיש שבזכותו יצא הדאב מגבולות ג'מייקה והגיע למיינסטרים של העולם הגדול. תחת המוטו "בכל יום לעבוד על משהו" נחשב הפרופסור לאחד מהיוצרים החרוצים והמוערכים של הסגנון, שהוציא סדרת אלבומי מופת משנות ה-80' ועד היום, הקים את חברת תקליטים Ariwa הנחשבת לאחת ממעצמות הרגאיי הגדולות מחוץ לג'מייקה והפיק שירים ורמיקסים לאמנים רבים, מהביסטי בויז ועד ג'מירוקוואי.

שיתוף הפעולה המפורסם ביותר שלו היה עם מאסיב אטאק, שאיתם הוציא בשנת 95' את "נו פרוטקשן", אלבום רמיקסים מיוחד שכולו חידושי דאב לשירי האלבום שלהם "פרוטקשן", שיצא שנה קודם. הוא הוציא את האוסף הכפול "Method To The Madness", שמתאים בדיוק למי שרוצה לטעום מהניסויים הכי שווים של הפרופסור מאז ומעולם.

בימים אלו הוא מעתיק את מקום מגוריו ואת אולפני ARIWA אשר נמצאים בלונדון, לגמביה שבאפריקה המזרחית. בעקבות כך הוא לוקח פסק זמן מהופעות לזמן בלתי מוגבל. בארבע השנים האחרונות הוא מבלה בגמביה בכל זמן פנוי וביחד עם הממשלה הוא עובד לפתח את התרבות האפריקאית ומקים שם מרכזי תרבות  למוזיקאים צעירים. הוא ייסד את פסטיבל מרקוס גארווי בגמביה פסטיבל אשר קורא לאחדות אפריקאית ובעצם לחזרה של האפריקאים מארצות האדם הלבן בהן הוא מפוזר למולדתם אפריקה. הוא מסיים את מסע ההופעות העולמי והמצליח שלו Dubbing you Crazy, בדצמבר השנה.

הפרופסור יינגן דאב קיצבי מחומריו בהופעה חיה וממוחשבת, המורכבת מהסדרה המופלאה של כמה מההפקות הגדולות שלואל הפרופסור תצטרף זמרת אורחת משלנו - BLONDUB SEXY SOUND. אפיקומן יפתח את הערב עם רגאיי ורוטס, וזבולון דאב סיסטם יעלו על הבמה עם הופעת דאב, ראבאדאב, רוטס ועוד.

מד פרופסור לייב, יום שבת ה-9.8, 17:00, ברזילי, הרכב 13, תל אביב

תגובות