מדריך

היפנוזה

מכשף האלקטרוניקה הספרדי פרנסיסקו לופז פוגש את ערן זקס ואהד פישוף, ביניה רכס ואורי קצנשטיין לערב אלקטרוני מרגש

אוגנדה, ירושלים, 07-08-2008 21:00
היפנוזה

LOST - לראשונה בירושלים, שלושה מופעי אלקטרוניקה מובילים מן הארץ ומן העולם:

 המוסיקאי האלקטרוני הספרדי פרנסיסקו לופז יופיע יבצע את ההפועה הייחודית שלו, שבה הקהל עוטה כיסוי על העיניים ונשאב לעולם דמיוני של סאונד יפהפה. פרנסיסקו לופז הוא אחד מהאמנים הנדירים האלו, שאת ההופעות שלהם זוכרים במשך שנים. הופעה של לופז היא חווייה טוטאלית: כמו סרט ששואב אותך לגמרי, המוסיקה שלו יוצרת אווירה מהפנטת, שעוטפת את הקהל. לופז מבסס את המוזיקה שלו על הקלטות שטח שערך בעשרות מדינות, ואותן הוא מעבד ליצירות שלו, שנעות בין רעש קיצוני לבין צלילים חרישיים שתובעים מהמאזין ריכוז מרבי. בגלל השימוש בהקלטות של סביבות טבעיות, הוא מהווה סוג של גלגול עכשווי של הזרם המוסיקלי שהפך בשנות ה-50 את עולם המוסיקה על פניו - "מוסיקה קונקרטית".  

לופז ידוע גם בזכות צורת ההופעה המיוחדת שלו: הוא לא מופיע על הבמה, אלא תמיד במרכז החלל, והוא דורש מהקהל שלו לעטות כיסוי עיניים כדי שיתמקד אך ורק בצלילים. 

לופז היה אחד הראשונים שהתעסקו בסאונד טהור, אבל היו נגישים גם לקהל הרחב. הדיסקוגרפיה שלו בלתי נגמרת; הוא הוציא בכל הלייבלים האלקטרוניים החשובים ביותר: מספר דיסקים בלייבל האנגלי TOUCH ; דיסקים בלייבל הברלינאי Raster-Noton; בלייבל האוסטרי החשוב MEGO; בלייבל Alien8 הקנדי; מספר דיסקים בלייבל ההולנדי STAALPLAAT; בלייבל הוותיק Sub-Rosa; בלייבל הדרואונים DRONE מגרמניה; ואפילו בלייבל הרוק כבד Crucial Blast. הוא הופיע על במות הפסטיבלים החשובים ביותר, כגון סונאר (Sonar) בברצלונה, ואפילו הופיע בבתי אופרה נחשבים דוגמת בית האופרה של לייפציג, יחד עם אנסמבלים קלאסיים שהזמינו ממנו יצירות.

עוד בערב:

אחרי שנתיים שהוא מסתובב בעולם עם המופע האלקטרוני שלו, ישוב ערן זקס לירושלים להופעת סולו נדירה למערכת אלקטרונית ללא-קלט ומחשב. 

 ומופע של אהד פישוף עם ביניה רכס ואורי קצנשטיין 

LOST - ערב אלקטרוני, יום חמישי ה-7.8, החל מ-21:00, אוגנדה, אריסטובולוס 4, ירושלים 

תגובות