מדריך

זה כל הקסם

הוא - קונטרבסיסט נחשק, היא - זמרת בארים אפלולית. הערב הם חוברים לדאבל פיצ'ר מסקרן - יהוא ירון ונועה גולנדסקי בהופעה

בר האוזן, תל אביב, 04-08-2008 21:00
זה כל הקסם

יהוא ירון  הוא מהבסיסטים העסוקים והפוריים בתל אביב כרגע. בין שיתופי הפעולה שעשה, בהווה ובעבר, אפשר למצוא את רות דולורס וייס, אביב גדג', גלעד כהנא, פאניק אנסמבל, יסמין אבן, קטב מרירי, אפרת גוש, נועה גולנדסקי ועוד רבים וטובים. לאחר שנתיים של כתיבה והלחנה ל"שישה נגנים שמחים", הקים יהוא, לראשונה,  הרכב שבו הוא שר את המוסיקה שלו. החומרים אחרים לגמרי ממה שהתעסק בהם ב"שישה נגנים", בהיותם אישיים יותר.

ההרכב מונה את שי לוינשטיין וטליה אליאב, ששיתפו פעולה עם יהוא ב"שישה נגנים שמחים", יונתן לויטל ואביב ברק (נקמת הטרקטור, אלג'יר). ההופעה מורכבת משירים בהרכב מלא ושירים שמוגשים ע"י יהוא לבד, בנגינת קונטרבס ושירה.

  

נועה גולנדסקי - מי שהייתה בעבר חצי מצמד ההיפ-הופ החתרני "נערות הליווי" וחברה כיום בהרכב הקברט-אינדי-אוונגרד "פאניק אנסמבל". נועה גולנסקי דילגה בעשור האחרון כמלווה בכלי הקשה ושירה בין דני סנדרסון, חיים אוליאל ולהקת "שפתיים", שלמה מזרחי, מופע האיחוד של "הג'ינג'יות" (תמיר אלברט ואמיר צורף),"ג'ירפות" עם סחרוף ו"הדג נחש" בהנגאר 11,  "הלילה עם יאיר לפיד", מופעי מחול, תיאטרון ועוד. בתקופה האחרונה מנגנת עם מתי כספי וחברה בהרכב BUSSA.

המופע "סוכריות מזרים" הוא מסע רומנטי אך מפוכח, בניסיון כושל לכבוש את היצר, ולגעת בכל הדברים הרעים שעושים לנו טוב... מאבק לריסון הדחפים האימפריאליסטיים והיצרים ההדונייסטים שלנו. המסע מתחיל ברמת-גן הירוקה של שנות ה-70 ומסתיים בתחילת המאה ה-21, בשלולית דם על מדרכה ברחוב אלנבי עת זריחה. מוסיקת בארים עברית, שנעה בין שמאלץ רוסי לג'אז מעושן ורוק מחוספס, ומבוצעת על ידי חבורת נגנים משובחים.

הערב ייפתח בהופעה של גולנדסקי, שבהרכבה חבר יהוא, וימשיך להופעה של יהוא ולשיתוף פעולה בין השניים.

יהוא ירון ונועה גולנדסקי בהופעה, יום שני ה-4.8, 21:00, בר האוזן, המלך ג'ורג' 48, תל אביב

תגובות