מדריך

זוגות, זוגות

NEMEK (בועז גולדברג וקובי אור), חוברים אל אדם קומן השיכור ומוסה נחמיאס לטריפל פיצ'ר ססגוני

פרילנד, תל אביב, 28-09-2008 22:00
זוגות, זוגות

ב-22:00:

קובי אור ובועז גולדברג הם: נמק (נורופן, מורפיום, קוקאין) - גיטרה, מולטי אפקט, טקסט דיליי, טם טם ריצפתי וטמבורין.גולדברג מציע מיטות דוקרניות עם גיטרה ותוף, אור מקריא את הטקסטים בקולו השבור והמחנך.

ב-23:00:

אדם קומן "השיכור", סולן להקת המיותרים לשעבר, אחד ממקימי מועדון הפטיפון, משיק אלבום סולו ראשון יחד עם הדואו הדינאמי טי וי בודהאז, בו חברים יובל הרינג, גיטריסט להקת לבנון, הוגה פסטיבל פולקלה ואיש הבוקינג של האנדרגראונד, ומיקי טריאסט, בת זוגתו, מעצבת הפלאיירים הידועה בכינוי "טוניסלאמי". היא במערכת תופים מינימליסטית, והוא הגיטרה ישנה עם סאונד עמוק.

אדם קומן "השיכור" מנגן, הולם, פורט, דופק על גיטרה קלאסית חבוטה וזועק בקולו שירים של שיכרון וכאב באותנטיות דוקרנית, ללא הגברה, אל תוך אוויר החדר. שיריו מהדהדים בלדות בלוז נושנות מיימי לדבלי, קולו הגבוהה והייחודי, הטקסטים החריפים שלו, שזכורים מתקופת המיותרים, ממשיכים כאן אל תוך שלב אקוסטי ומינימליסטי זה של עבודתו. הופעתו היא שילוב נדיר של פאנק ובלוז.

ב-23:45:

מוסה נחמיאס היה בסיסט "להקה רטורית", אחת מלהקות הרוק המיתולוגיות של הניו וייב של שנות ה-80 בישראל. הלהקה שסולנה היה יוסי אלפנט אופיינה במוזיקה קודרת ומינימליסטית והייתה לאחת הלהקות היחידות שהצליחו ליצור רוק בעברית באותה תקופה. נחמיאס שלאחר התפרקותה של הלהקה ומותו של אלפנט, פרש לתקופה ארוכה מפעילות מוזיקלית וחזר ב-2000 באלבום סולו ראשון בשם "חולומות ילדות". שלוש שנים לאחר מכן הוציא את "הזרם המרכזי". כיום חוזר נחמיאס להופיע לרגל יציאת אלבומו השלישי "לונה פארק".

נמק, מוסה נחמיאס ואדם קומן בהופעה, יום ראשון ה-28.9, 22:00, פרילנד, אלנבי 47, תל אביב

תגובות